Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu krizi

Asena137

Meraklı Üye
Kuşum durdum yere kriz geçiriyor. Kasılmaya başlıyor bir anda. Genelde evin içinde serbest dolaşır yatarken kafese koyarız. Şimdiye kadar iyiydi ama yaklaşık bir aydır bu durum var. İnternette benzer bir şey neredeyse bulamadım.

Bu olay gece olmaya başladı kafeste bianda uçup yere kafesin dibine dustu. Kanatları istemsiz olarak hareket ediyor ve uçup biyere çarpıyor. Yaklaşık 30 saniye sürüyor ve düzeliyor. Sonra bir süre tepkisiz, hareketsiz duruyor öylece. Artık sabahları da oluyor günde bir iki defa. Yanına eş aldık ama onuda çok umursamiyor. Genel olarak neşesiz. Eskiden bizimle çok oynardı ama şimdi bizi de umursamiyor.
Yemine ve kumuna da çok dikkat ederim ama niye böyle oldu hiçbir fikrim yok.
Bu duruma çok üzülüyorum kuşum gözümün önünde acı çekiyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba

Sinir sistemi hastalıklarında b vitamini kullanmak çok önemli. Kaliteli bir b vitamini edinin ve bir an önce kullanın. Ayrıca veterinere gidin.
Tamam tesekkurler
Bide böyle bı sorun duydunuz mu hiç ben niye böyle olduğunu düşünüyorum da benden kaynaklı bişey olabilir mi acaba diye
Vitamin kullanmıyorum, yem haricinde marul ve havuç veriyorum
Biraz çok öpüyorum stresmi oluyor acaba
Ama yukarıdan yakalamam hiç nazik davranirim hep :(

Multi vitamin kullanın.Kuşunuzda bir sinir sistemi hastalığı olan nevralji var.Bir veterinere götürün ,size uygun bir tedavi önerecektir.

Tamam hemen götürürüm , düzeliyor mu kullanınca
Nevralji'nin tam olarak tedavisi yok diye biliyorum fakat ilaçlarla nevralji hastalığının özelliği olan elektirik çarpması ve kasılma gibi rahatsızlık bir sürede olsa yavaşlıyor.

Nevralji'nin tam olarak tedavisi yok diye biliyorum fakat ilaçlarla nevralji hastalığının özelliği olan elektirik çarpması ve kasılma gibi rahatsızlık bir sürede olsa yavaşlıyor.

Ölürmü yani
ve neden olurki benmi bakımında bı yanlışlık yaptım acaba

Bu sizinle ilgili bir hastalık değil kendinizi sorumlu tutmayın.Mallesef biz insanlarda olan istemediğimiz hastalıklar diğer canlılarda oluyor.Ölür mü ölmez mi onu biz bilemeyiz.Allah bilir.

Tamam tesekkurler
Bide böyle bı sorun duydunuz mu hiç ben niye böyle olduğunu düşünüyorum da benden kaynaklı bişey olabilir mi acaba diye
Vitamin kullanmıyorum, yem haricinde marul ve havuç veriyorum
Biraz çok öpüyorum stresmi oluyor acaba
Ama yukarıdan yakalamam hiç nazik davranirim hep :(
Böyle bir sorun duydum. Benzer konular okudum. Dediğim gibi b vitamini çok önemli. Veteriner de görmeli.

1hafta önce veterinere götürdüm vitamin verdiler. Bir haftadir kullanıyorum. Eskiye göre krizlerin, kasılmaların şiddeti azaldı. Ama hala devam ediyor :( Kuşu aynı şekilde kriz geçiren bir arkadaşa ulaştım. Onada vitamin vermişler. Biraz zaman almış ama kuş tamamen düzelmiş. İnşallah benim kuşumda iyileşir.
Ara ara burayı güncelleyeceğim. Çünkü internette bu konuyla ilgili bilgi neredeyse yok.
Vitamini düzenli kullanmalıymışım. Bunu pek bilmiyordum açıkçası. Belki de benim yüzümden böyle oldu :(
En iyisi hasta olmadan önlem almak olucaktır tabiki. Kuşunuzun vitamini ihmal etmeyin lütfen

1hafta önce veterinere götürdüm vitamin verdiler. Bir haftadir kullanıyorum. Eskiye göre krizlerin, kasılmaların şiddeti azaldı. Ama hala devam ediyor :( Kuşu aynı şekilde kriz geçiren bir arkadaşa ulaştım. Onada vitamin vermişler. Biraz zaman almış ama kuş tamamen düzelmiş. İnşallah benim kuşumda iyileşir.
Ara ara burayı güncelleyeceğim. Çünkü internette bu konuyla ilgili bilgi neredeyse yok.
Vitamini düzenli kullanmalıymışım. Bunu pek bilmiyordum açıkçası. Belki de benim yüzümden böyle oldu :(
En iyisi hasta olmadan önlem almak olucaktır tabiki. Kuşunuzun vitamini ihmal etmeyin lütfen
Geçmiş olsun.Hangi marka vitamini verdiler.

Geçmiş olsun.Hangi marka vitamini verdiler.
Aminosol verdiler ama zaten orada tek çeşit vardı. Daha iyi markalar vardır eminim. Bu arada internette fiyatı 15 TL olan vitamini bana 35 TL'ye satıp kazikladilar. Siz dikkat edin veteriner diyip güvenmeyin hala içim acıyor :)

Polivit kullanan üye hatırlıyorum, memnundu. Bir araştırın.

Aminosol verdiler ama zaten orada tek çeşit vardı. Daha iyi markalar vardır eminim. Bu arada internette fiyatı 15 TL olan vitamini bana 35 TL'ye satıp kazikladilar. Siz dikkat edin veteriner diyip güvenmeyin hala içim acıyor :)
Aminosol'ün 30 ml olanı birde 150 ml olanı var size hangisini verdiler ? :)

benim kusumun basina da gelmisti 4 5 kere , kafesin icinde bi anda korkup panik yapip ucuyor heryre carpiyor bi sure sonra duzeliyordu , o an hicbir sey yapamamak cok kotu

benim kusumun basina da gelmisti 4 5 kere , kafesin icinde bi anda korkup panik yapip ucuyor heryre carpiyor bi sure sonra duzeliyordu , o an hicbir sey yapamamak cok kotu

Ya evet o acı cekiyor siz sadece izliyorsunuz çok kötü gerçekten.
Benim kuşumda çok daha fazla oldu ve tek bacagida kuvvetsizlestigi için tünege bile tirmanamiyordu. Bende elime alıyordum hareket etmiyordu hiç masum masum bana bakıyordu. Sonra bianda geçiyordu kuvvetsizlik, uçuşlar ama yorgun ve keyifsiz oluyordu.
Çok değişik bir hastalik, umarım vitaminle düzelebilen birşeydir

Geri