Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu enfeksiyon

Hastayken az su içebilirler o yüzden eczaneden bir tane damlalık alın ve belirli aralıklarla kuşun ağzına damlatın. Mantar için Flucan 150mg 1 kapsül alın nasıl kullanıcağınızı yazıcam.
Hocam bu dışkılarda iç mantar yok, siyahlık var o da yemi az yemesinden

Kuruyan dışkılar siyahlaşmış sadece. Taze yaptığı dışkılara dikkat et koyu renkli mantar dışkısı ve beyaz kısım da sarımsı olmuş buda mantar olduğunu gösteriyor. En azından 3-4 gün mantar ilacı kullanılsın.

Kuruyan dışkılar siyahlaşmış sadece. Taze yaptığı dışkılara dikkat et koyu renkli mantar dışkısı ve beyaz kısım da sarımsı olmuş buda mantar olduğunu gösteriyor. En azından 3-4 gün mantar ilacı kullanılsın.
Ben 3 ilacı da alayım bugün.
Ben bir şeyden hiç bahsetmedim burda. Kuşun hastalığının başladığını anladığım dönemde, kuyruk hareketi, ağız açıp kapama , tüy kabartma hareketleri varken solunum yolu bariz belliydi. Fakat o ara kuşun kıçında dışkı biriktiğini farkettim. Sanki her yaptığı dışkı ordan düşmemiş ve öyle kurumuş Okadar kurumuş ki yeni yapacağı dışkı çıkamaz gibi bir durum sandım. Sonra ılık su ile yumuşatıp orayı temizledim ve kuşu kurutma makinası ile kuruttum hemen. Bir daha öyle birşey olmadı. Kaldı ki o dönemden sonra dışkı resmi de paylaşmıştım ve mantar yok denmişti burda.

Ben 3 ilacı da alayım bugün.
Ben bir şeyden hiç bahsetmedim burda. Kuşun hastalığının başladığını anladığım dönemde, kuyruk hareketi, ağız açıp kapama , tüy kabartma hareketleri varken solunum yolu bariz belliydi. Fakat o ara kuşun kıçında dışkı biriktiğini farkettim. Sanki her yaptığı dışkı ordan düşmemiş ve öyle kurumuş Okadar kurumuş ki yeni yapacağı dışkı çıkamaz gibi bir durum sandım. Sonra ılık su ile yumuşatıp orayı temizledim ve kuşu kurutma makinası ile kuruttum hemen. Bir daha öyle birşey olmadı. Kaldı ki o dönemden sonra dışkı resmi de paylaşmıştım ve mantar yok denmişti burda.
Dışkı yapışıyormuydu, dışkı yapmakta zorlanıyor muydu

Dışkı yapışıyormuydu, dışkı yapmakta zorlanıyor muydu
Yapışmış kurumuş taş gibi olmuştu. Ben görünce çok şaşırdım.Islattıktan sonra yumuşaması epey sürdü. O sıra dışkı yapmakta zorlanıyormuydu bilemiyorum.
4-5 dışkı büyüklüğünde tek parça olmuştu.

Yapışmış kurumuş taş gibi olmuştu. Ben görünce çok şaşırdım.Islattıktan sonra yumuşaması epey sürdü. O sıra dışkı yapmakta zorlanıyormuydu bilemiyorum.
4-5 dışkı büyüklüğünde tek parça olmuştu.
Kabızmış o zamanlar bu durum hala devam ediyor mu

Kabızmış o zamanlar bu durum hala devam ediyor mu
Yok devam etmiyor.
Sizin ilaçlardan biri antibiyotik olduğu için reçetesiz vermediler. ventolini aldım. Sprey olanı. Damlalık ve Flucan mantar ilacını aldım. Şimdi ne yapacağım ? Hangi tedaviyi uygulayacağız ? Flucan ın içinden tek kapsül çıktı.

Son düzenleme:
Flucan kapsülün içindeki tozdan mercimek tanesi kadar suluğa koyacaksınız,antibiyotikler işe yaramamış sanırım sorun astım olabilir mi?
bana kalsa astım. ama antibiyotik işe yaramadı. dışkıdan anlamıyorum. Dışkıya göre iç mantar diyen var, onun için flucan aldım. Ama şimdi ne kullanmalıyım bilmiyorum.

bana kalsa astım. ama antibiyotik işe yaramadı. dışkıdan anlamıyorum. Dışkıya göre iç mantar diyen var, onun için flucan aldım. Ama şimdi ne kullanmalıyım bilmiyorum.
Bende durumunu okuyunca astım diye düşündüm açıkçası,nefes almada zorluk hırıltı falan var sanırım.Eğer öyleyse ventolin kullanmanız lazım,@Recai yanına bir ilaç daha söylemiş sanırım

Bende durumunu okuyunca astım diye düşündüm açıkçası,nefes almada zorluk hırıltı falan var sanırım.Eğer öyleyse ventolin kullanmanız lazım,@Recai yanına bir ilaç daha söylemiş sanırım
Dışkıları tam yorumlayamadım ama şöyle söyleyeyim benim kuşum sürekli böyle yapıyor,hatta bazen daha değişik renk ve yoğunluk olarak.Ama bir sorunu yok şükür.Mantar olabilir belki ama şu an nefes alma durumu daha önemli bence.Diğer ilaç azitromisin etken maddeli bir ilaçmış.Astım tedavisinde bunlar kullanılır genelde.Antibiyotik olunca reçetesiz vermediler sanırım.

Son düzenleme:
Diğer ilaç antibiyotik olduğu için eczane reçetesiz vermedi. Elimde doksisilin var ama 5 + 3 gün kullandık. Ventolin sprey aldım. Bunu nasıl kullanacağım bilmiyorum.

Diğer ilaç antibiyotik olduğu için eczane reçetesiz vermedi. Elimde doksisilin var ama 5 + 3 gün kullandık. Ventolin sprey aldım. Bunu nasıl kullanacağım bilmiyorum.
Doksisiklin etki etmemiş yeterince vermişsiniz, umarım kronikleşmemiştir astım varsa.Ventolin+azitromisin nasıl kullanılır hiç bilmiyorum açıkçası.Yanlış yönlendirmek istemem.@Recai anlatacaktır nasıl ve ne süre kullanılır.

Son düzenleme:
Yok devam etmiyor.
Sizin ilaçlardan biri antibiyotik olduğu için reçetesiz vermediler. ventolini aldım. Sprey olanı. Damlalık ve Flucan mantar ilacını aldım. Şimdi ne yapacağım ? Hangi tedaviyi uygulayacağız ? Flucan ın içinden tek kapsül çıktı.
Cevap yazamadığım için kusura bakmayın. Ventolin şurup alıcaktınız. Yarın sağlık ocağına gidip rica edin, azeltini yazdırın.Ondan sonra ventolin spreyi aldığınız eczaneye gidin yanlışlık olmuş diyin ve ventolin şurubu alın. Maalesef ilk önce azeltin ile başlıyacağız ondan sonra ventolin kullanacağız. Kafanıza takılan soru varsa sorun Hocam

@ibrahimuzul yarım suluğa 1 nohut tanesi kadar azeltin koyuyoruz. 5 gün boyunca kullanıyoruz. 5 günden sonra 6 damla ventolin kullanıyoruz. Bunu da 5 gün boyunca yapıyoruz. Tedavi bittikten sonra buraya yazarsınız. İlaçlı sular günlük olarak değiştirilecek. Kafeste mineral blok, gaga taşı,kum, kalamar kemiği varsa çıkarın. Sadece yem ve ilaçlı su olsun.
Burada yazmıştım ilaçların nasıl kullanılacağını ve ne kadar süre kullanılacağını hocam. İlk önce azeltin ile başlayacağız.

Burada yazmıştım ilaçların nasıl kullanılacağını ve ne kadar süre kullanılacağını hocam. İlk önce azeltin ile başlayacağız.
Azeltinden başka şansımız yok mu ? Temin edemeyebilirim. Aile hekimi yazmayacaktır.
Ventolin için şurup 11 tl , sprey 13 küsür tl olunca spreyden bahsettiniz sandım. 1 spreyde denk gelen etken maddeye göre ayarlama yapamazmıyız.
Mesele şurupta Her 5 ml’ de 2 mg salbutamol varken spreyde her spreyde 100 mikogram yani 1 mg var.6 damla şurupta 1mg varsa tek sprey yapabilirim. Ama emin olamıyorum.

Azeltinden başka şansımız yok mu ? Temin edemeyebilirim. Aile hekimi yazmayacaktır.
Ventolin için şurup 11 tl , sprey 13 küsür tl olunca spreyden bahsettiniz sandım. 1 spreyde denk gelen etken maddeye göre ayarlama yapamazmıyız.
Mesele şurupta Her 5 ml’ de 2 mg salbutamol varken spreyde her spreyde 100 mikogram yani 1 mg var.6 damla şurupta 1mg varsa tek sprey yapabilirim. Ama emin olamıyorum.

Azeltin’den farklı bir ilaç olsada o da antibiyotik gurubu olacak reçetesiz temin etmeniz zor maalesef,rica edin hekiminizden yardımcı olur belki.Zaten bu durumda azitromisin etken maddeli ilaçlardan başka çok seçenek yok ne yazık ki.

Geri