Karadeniz Pet

Mubişlerimden yavru alma denemelerim...

selam bir kaç tavsiyem olacak.

1- tüneği 1 numarada olduğu yerleştirin:
2 numarayı 1 numara olan tüneğin üstüne takın.
3- kafes tabanını ızgarası yok, sanırım modeli böyle. bu yüzden pecete çok sağlıklı değil. mısır granülü koyun derim. gazete, üzeri granül. 1,2,3 ay kadar tertemiz götürür.
4 numara mamalık muhakak kullanın
5 numara gaga taşı eksik oraya gaga taşı koyun
6 numara yemlik her zaman dolu olsun.

mutlu üretimler.

dv0laX.jpg

tamamdir küçük yemliklerden de takiyim

ben kafesi beğendim ferah oldu şu an çiftleşme dönemi olduğu için süslemedim ileride daha da güzelleştirirm

Kuşları birleştirmemin üçüncü günündeyim. Daha hiç kabga ettiklerine şahit olmadım sürekli birbirlerini kaşıyorlar yem kusuyorlar. Dişinin ceresi koyulaştı üç günde. Yalnız dişi çok aşırı cart bi sesle bağırıyo arada heyecanlanıp. Carcarcar diye. Bizim erkek olan da şaşırıyo. Erkek olan halen ürkek ama daha iyi anlaştı bu ufak dişi ile. Dört yaşında erkek ve altı aylık dişi kuş için baya iyi anlaştılar.

Videoları: https://streamable.com/3c07p

Kuşları birleştirmemin üçüncü günündeyim. Daha hiç kabga ettiklerine şahit olmadım sürekli birbirlerini kaşıyorlar yem kusuyorlar. Dişinin ceresi koyulaştı üç günde. Yalnız dişi çok aşırı cart bi sesle bağırıyo arada heyecanlanıp. Carcarcar diye. Bizim erkek olan da şaşırıyo. Erkek olan halen ürkek ama daha iyi anlaştı bu ufak dişi ile. Dört yaşında erkek ve altı aylık dişi kuş için baya iyi anlaştılar.

bu iş olmuş

Mama veriyor musunuz?

Sürekli yapıp verin inatlaşıyorlar muhakkak yerler galip gelebilirsiniz :)
biraz pes ettim ama yine de haftada iki kere vermeye çalşiyorum...

asıl problem erkeğin dişiye hamle yapamaması ve dişi erkeğe hamle yapınca erkeğin tellere sıçraması. asla korkak bi kuş değil ama aşırı uysal ve çok atik bi kuş erkek dört senedir bizle. dişiyi sürekli kaşıyor yem kusuyor yanyanalar ama hiç çiftleşmek için hamlesi olmuyor dişiden bu tip bi hamle gelince de geri geri kaçıyor hemen. bundan önce aldığım dişide de aynı sorun vardı ama o dişi çok agresifti dövüyordu. bu dişi daha uysal ama bizim kuş yine hem ilgili hem de tırsak davranıyor. sadece erkeğe nijer tohumu versem bi işe yarar mı acaba

Nijeri önermiyorum ben tüye sokuyor. En iyisi kendi hallerine bırakmak çok rahatsız etmeyin

dişi kuşun ceresi çok koyulaştı.

kuşlar çok mutlu gibi daha hiç çiftleşmediler ama keyifleri pek yerinde. aynı mama kabından yanyana yem yiyorlar böylesini ilk defa görüyorum hiçbir konuda kavga yok :) dişi kuş çok cart bi sesle bağırmaya devam ediyor sürekli.

yumurta maması veriyorum, müzik açıyorum arka plana. bakalım sabır sabır umarım eş olurlar. o_O

Forumumuzun arama ozelligini kullanarak onceden paylasilmis bilgilere ulasabilirsiniz.

ISBIRLIGINIZ ICIN TESEKKURLER