Karadeniz Pet

Mama takviyesi

deryat

Meraklı Üye
Merhaba ben kuşuma haşlanmış yumurta brokoli bebe bisküvisini karıştırıp mama yapıp yedirmek istiyorum fakat çoğu yazılarda kuşların kızgınlık döneminde verimli olması kızgınlık döneminin uzaması vs durumları için kullanıldığını okuduğum için vermeye korkuyorum şuan kuşum zaten kızgınlık döneminde kur yapıyo kızgınlık dönemi daha fazla uzamasını istemiyorum vermem durumunda kızgınlık dönemini gerçekten etkiler mi mamayı da vermek gerektiğini okudum bir kaç yerde yardımcı olur musunuz meyve ve sebze ayrıdan veriyorum elma şeftali erik kiraz maydanoz kıvırcık vs yani elimde bulunduğu sürece araştırıp kızıma veriyorum. Birde lütfen eş alın yalnız yaşamaya mahkum etmeyin gibi şeyler yazmayın bende bunların farkındayım denedim ama her aldığım kuşu dövdü geri vermek zorunda kaldım eş istemiyo kendi seçtiği eşleri bile eve getirdiğim de dövdü artık zaten evdekiler de eş almamı istemiyo zor ikna etmiştim gelen kuşları dövdüğü için artık istemiyolar şuan sadece bir an önce kızgınlık döneminin bitmesini istiyorum zaten yumurtladigini sonrasında 15 gün yumurtalarını altından almama rağmen kuluçkaya yattığını görmek beni yeterince üzüyo anlayışınız ve bilgi verdiğin için şimdiden teşekkür ederim

Kızgınlık durumundan hızlı çıkması için yeşillik verebilirsiniz, banyo yaptırabilirsiniz haftada 2 kere ve çok az yulaf verebilirsiniz

Kusunuza verdiğini yemin içinde Nijer ya da keten olabilir.
Bu etki gösterir mi? Ben vitakraft kullanıyorum içerisinde yok diye hatırlıyorum. Yem bayatlamaması için yemi kavanoza koyup paketi attığım için içeriğine bakamıyorum

Aileniz istemiyormuş gerçi ama eğer eş almayı düşünürseniz disinizden daha iri ve daha baskın bir erkek almaya çalışın ceresi koyu lacivert olsun hareketli baskın olsun. Birde yuvalık takın kafese yavru alabilirsiniz

Aileniz istemiyormuş gerçi ama eğer eş almayı düşünürseniz disinizden daha iri ve daha baskın bir erkek almaya çalışın ceresi koyu lacivert olsun hareketli baskın olsun. Birde yuvalık takın kafese yavru alabilirsiniz
Öncesinde de belirttiğim gibi böyle bir imkanım yok yine de teşekkür ederim

Bebe bisküvisi kuşların göz ve sindirim sağlığı için zararlıdır kullanmayınız.
Yumurta maması da kızgınlığın artmasına sebeb oluyo deniliyo mama vermesem sorun olur mu sebze meyve ihtiyacını gideriyorum farklı sebze meyveler veriyorum

Havuç, biber, tarçın...
Tamam teşekkür ederim. Son bisey sormak istiyorum normalde vitakraft menü kullanıyodum fakat son iki aldığım yem içinde toprak taş gibi şeyler çıktığı için değiştirmeye karar verdim versela lega mi yoksa quik mi önerirsiniz. Yemin içinde bulunan keten ve nijer bulunması kızgınlığı tetikler mi? Tekrar teşekkür ederim

Tamam teşekkür ederim. Son bisey sormak istiyorum normalde vitakraft menü kullanıyodum fakat son iki aldığım yem içinde toprak taş gibi şeyler çıktığı için değiştirmeye karar verdim versela lega mi yoksa quik mi önerirsiniz. Yemin içinde bulunan keten ve nijer bulunması kızgınlığı tetikler mi? Tekrar teşekkür ederim
Tek kuşunuz var garden mix pembe paket öneririm. Bu arada vitacrafta bal vardı sanırım oda kızıştırıcı etki yapıyordur

Geri