Karadeniz Pet

Kuşumun kanadında hastalık veya bir sorun var :(

• Konbuyu başlatan Muratcan GÜMÜŞ
  • Başlangıç tarihi
M

Muratcan GÜMÜŞ

Guest
Arkadaşlar selamlar.. Muhabbet kuşumu daha yeni aldım sayılır 22 Ağustos 2013 tarihinde aldım. gayet sağlıklı görünüyor, hopluyor zıplıyor oyunlar oynuyor, neşesi yerinde yani :) yaş olarakta taş çatlasın 4 aylıktır diye tahmin ediyorum. fakat hala uçamıyor ve zaten kanatlarındaki tüyleride yok. yok derken aslında var ama aşağıda fotoğrafını koyduğum gibi çok kısa ve uzamıyor. ilk bakışta belli olmuyor ama tüyleri aralayıp daha derinlere inince daha açık seçik görünüyor. bazı forum sitelerinde aynı sıkıntıları yaşanlarda var, bir kişi 7 ay olmuş benim kuşum hala uçamıyor şeklinde mesaj atmış.. (aynı sıkıntıyı yaşamam inşallah) ayrıca birşey daha dikkatimi çekti, aşağıdaki fotoğraflarda iki kanadınında fotoğrafı var, kuşun kendisine göre sol kanadında 2 adet tüy uç kısımlarından kopmuş şekilde ve uçları siyah kalmış o şekilde bunada anlam veremedim? (fotoğrafları aşağıda mevcut) herneyse bu kuşu çok seviyorum ve aslında geri vermekte istemiyorum, aldığımda uçuyor olsaydı belki aramızdaki samimiyet bu kadar sıcak olmayabilirdi orasıda var.. şimdi size sormak istediğim bu kanat tüylerinde bir sıkıntı var mı sizce? (ki vardır heralde) ve eğer sıkıntı varsa bu kanat tüylerini yolsam yenisi düzgün olarak çıkar mı? ne yapayım kuşu gidip değiştireyim mi? yoksa tüylerini yolup düzelir mi acaba diye bekleyeyim mi? kuşa kaliteli yem yediriyorum, suyuna vitaminini koyuyorum kumunu vs. herşey tastamam, acaba o tüyleri yolsam yerine yeni çıkacak olan tüyleri sağlıklı çıkar mı çok kararsız kaldım. :confused:

IMG_1063-2.jpg

IMG_1068-2.jpg

IMG_1071-2.jpg

1-3.jpg

2-2.jpg

3-3.jpg

--------------------------------------DİĞER KANADI--------------------------------------

4-3.jpg

5-3.jpg

7-2.jpg

yazık çok yazık sizden önceki sahibi kanadını kesmiş son iki resimde ki kandında o iki siyah uçlu olanları çek yoksa çıkmaz

yazık çok yazık sizden önceki sahibi kanadını kesmiş son iki resimde ki kandında o iki siyah uçlu olanları çek yoksa çıkmaz

o iki siyah uçlu kanat dışında diğer kanat tüyleri sağlıklı mı? sanki bana diğer tüylerde de sorun var gibi geliyor hepsini yolayım mı acaba?

hayırr o iki si dışında diğerleri yeni çıkıyor haa birde ikisini aynı gün çekme birini bugün çekeceksen diğer siyah tüyü yarın çek meni öneririm

hayırr o iki si dışında diğerleri yeni çıkıyor haa birde ikisini aynı gün çekme birini bugün çekeceksen diğer siyah tüyü yarın çek meni öneririm

teşekkür ederim fakat anlamadığım nokta, bu kanadı kesen kişi sadece 2 kanadını kesip diğer geri kalan tüyleri yolmuş mu? yani diğer tüyler neden kesik gibi değil acaba?

belki de öyle yapmıştır ama yeni tüyler çıkıyor nasıl kıymış bu şirin şeye

belki de öyle yapmıştır ama yeni tüyler çıkıyor nasıl kıymış bu şirin şeye

yeni tüyler çıkıyor diyorsun ama bana sanki o tüyler çoktandır çıkmış ama o şekilde kalmış gibi geliyor, o tüylerde sorun var gibi geliyor bana, tüyün dip kısımları bu kadar uzun mu oluyor ki, neden bana sağlıksız göründü aslında hiçte bir tecrübem yok önyargılımıyım acaba :(

Kusunuzun renkleri canlı ve saglıklı görünüyor.

Geri