Karadeniz Pet

Kuşum Kuruma Hastalığına Yakalanmış

Ekli dosyalar

• IMG-20210131-WA0005.jpg
    IMG-20210131-WA0005.jpg
    180.5 KB · Görüntüleme: 34
Tedavisi elbette var da kuşa ne olmuş öyle...
Iste tam 1 aydir ne olmus dediginiz seyle ugrasiyoruz. Helak olmus durumdayiz arastirmadigim hastalik arastirmadigim veteriner kalmadi. Verdigi ilaclari da kullandik ama fayda etmedi antibiyotik. Goz cevresi ve kanat alti tuyleri dokuldu. Stresten dedi. Stresten midir bilemiyoruz ama bir hastaligin sonucu oldugundan eminiz.

Iste tam 1 aydir ne olmus dediginiz seyle ugrasiyoruz. Helak olmus durumdayiz arastirmadigim hastalik arastirmadigim veteriner kalmadi. Verdigi ilaclari da kullandik ama fayda etmedi antibiyotik. Goz cevresi ve kanat alti tuyleri dokuldu. Stresten dedi. Stresten midir bilemiyoruz ama bir hastaligin sonucu oldugundan eminiz.
Hangi şehirdesiniz bildirmemişsiniz

Herkese merhaba, boyle bir baslik acmak durumunda kaldim cunku veteriner bunun bir kuruma hastaligi oldugunu soyledi. Boyle bir hastalik var mi yok mu tartismalarina girmeyecegim cunku bilmiyorum tek bildigim kusumun sebepsiz bir hastaliktan olecek oldugu. Kusu veterinere goturdum kuruma oldugunu soyledi. Vitaform ve vitamin verdi yaklasik 25 gun kullandim. İlk gunler diskisinda beyaz yani idrar kismi bile yoktu sonra hafiften duzelir gibi oldu fakat yine ayni hale dondu. Gogsunde sivrilik var, halsiz, yemini mama yapip ben veriyorum. Veteriner mama alip icine sarimsak + limon koyup karisim hazirlamami soylemisti onu da yapiyorum. 25-30 gun gecmesinin ardindan kusum gecen dengesini kaybedip dustu ve duserken kafasini salliyordu sallabas oldugundan suphelendim ve tekrar goturdum kontrole. Sallabas daha farkliymis, kurumanin etkisi oldugunu soyledi. Kuruma bir kas hastaligi dedi, hayvanin direncini dusuyormus zaten benim kusumun ayaklari da sakatti yani felcli biliyordum megersem felcli degilmis bu hastalik yuzunden takati kalmayip tam acamiyormus parmaklarini SMA'li cocuklar gibi dusunebilirsin dedi. Uzun lafin kisasi antibiyotigini kestim dun. Berovit b, E vitamini ve suyuna zerdecal koyuyorum az bir sey. Veteriner ver karacigeri temizlensin dedi uzun sure antibiyotik kullandigindan ayrica yumurta kabugunu ufalayip yemine de katiyorum. Vitaform adindaki antibiyotik duzeltemedi kusumu. Acaba bu konuda bilgisi olan var mi? Deneyip sonuc alan veya benzer hastalikla mucade eden, sonuc alan? Yardim ederseniz cok sevinirim.
Merhaba kuşunuz iyileşti mi

Geri