Karadeniz Pet

Kuşum içinde yağ bulunan tencereye girdi

Şampuan ve sabun gibi ürünleri ismi ve niteliği ne olursa olsun kullanmayınız.
Sirke yağ çözer. Kanatlarına gün içerisinde 2-3 kez fısfıs yardımıyla sıkın. Ve banyo yapması için imkan verin.

Şampuan ve sabun gibi ürünleri ismi ve niteliği ne olursa olsun kullanmayınız.
Sirke yağ çözer. Kanatlarına gün içerisinde 2-3 kez fısfıs yardımıyla sıkın. Ve banyo yapması için imkan verin.
Sirkeli su tek başına yağı çözmez. Bebek şampuanı sıkıntı yaratmaz kullanılabilir.

yumuşak bir beze sardım sıcak kuru bir bez sıkmadan sadece üstünde. daha başka birşey yapmalı mıyım

kuş salonda. uyumaya çalışıyor gibi ve kalp atışıyla sallanıyor bazen. ışığı kapatım odadanç ıkmalı mıyım uyuması lazım değilmi

sabah baktım düne göre çok iyi idi, kuru olmasına rağmen tüyleri birbirine yapışmıştı. yağdan büyük yoğunlukta arındı ama tüylerini nasıl düzeltebilirim. sirkeli su ile günlük 4 fıs yapsam olurmu

Yeni konu açmak istemedim benim kuşumda havuç banyosu yaptı kendiliğinden geçer mi bu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-18-20-47-38-865_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-02-18-20-47-38-865_com.miui.gallery.jpg
    977.9 KB · Görüntüleme: 18
bilen yokmu ya kuşuma birşey olacak diye korkuyorum
Kusunuza bisey olmaz merak etmeyin sadece tuylerinde yağ olduğu için rahatsız olur. Elinizle yıkayabilirseniz biraz şampuan koyun suya kafasına dikkat ederek o suda yıkayın sonra da duralama suyu ile de iyice durulayın şampuan kalmamasına dikkat edin başka da bir çözümü yok. Bende aynı sorunu yaşamıştım ilk kendi yıkansın diye bıraktım temizlenmedi rahatsız olunca mecbur dediğim şekilde yıkadım temizledim size de tavsiye ederim.

-Şampuan konusunda tekrar uyarayım.
-Havucun tüye bir zararı olmaz. Yıkanması için ılıl bir kaba su koyabilirsiniz, onun harici bir şey yapmanıza gerek yok.
-Sirkeli suyla fısfıs yapabilirsiniz.

Kusunuza bisey olmaz merak etmeyin sadece tuylerinde yağ olduğu için rahatsız olur. Elinizle yıkayabilirseniz biraz şampuan koyun suya kafasına dikkat ederek o suda yıkayın sonra da duralama suyu ile de iyice durulayın şampuan kalmamasına dikkat edin başka da bir çözümü yok. Bende aynı sorunu yaşamıştım ilk kendi yıkansın diye bıraktım temizlenmedi rahatsız olunca mecbur dediğim şekilde yıkadım temizledim size de tavsiye ederim.
aynısını yaptım 1 gün oldu yağın sadece kokusu kaldı diyebilirim. fakat tüyleri birbirine birleşti 1000 tüy 100 tüy gibi görünüyor yağın yapısından diye düşünüyorum da eski haline gelirmi

aynısını yaptım 1 gün oldu yağın sadece kokusu kaldı diyebilirim. fakat tüyleri birbirine birleşti 1000 tüy 100 tüy gibi görünüyor yağın yapısından diye düşünüyorum da eski haline gelirmi
Sirkeli suya gün aşırı devam edin zamanla düzelir. Fısfıs yaptığınız zaman ortam ısısına dikkat edin kapı pencere açmayın, petek varsa kafesi peteğin yanına koyabilirsiniz kuruyana kadar.

Şimdi bu başlık altında yazıyorum ama lafım evinde kuş besleyen herkese. Bu hayvanlarında sizler gibi bir can taşıdıklarını unutmayın. Ayrıca yaşı ufak ve ortama acemi kuşları salmayın. Saldığınızda kuşun kendisine zarar verecek şeyleri ortada bırakmayın. Baştan tedbir alın, sonradan korkmaktan iyidir.

Kuşu yıkadığınızda ufak bir havluya sarabilirsiniz kafası açıkta kalacak şekilde. Isınınca kendi çıkar. Ayrıca sprey sıktığınızda su sadece tüyünde kalacağı için ekstra tedbir almaya gerek yok. Ortamda hava akımı olmasın yeter.

Geçmiş olsun.

Geri