Karadeniz Pet

Kuşum içinde yağ bulunan tencereye girdi

-Şampuan konusunda tekrar uyarayım.
-Havucun tüye bir zararı olmaz. Yıkanması için ılıl bir kaba su koyabilirsiniz, onun harici bir şey yapmanıza gerek yok.
-Sirkeli suyla fısfıs yapabilirsiniz.

Sirkeli suya gün aşırı devam edin zamanla düzelir. Fısfıs yaptığınız zaman ortam ısısına dikkat edin kapı pencere açmayın, petek varsa kafesi peteğin yanına koyabilirsiniz kuruyana kadar.
Sirkeli su diyorsunuz fakat emin olmayarak söylüyorum bir kaç yerde sirkenin içinde bulunan asit vs için kuşa zararı var deniliyo emin misiniz sirke kullanımında

Sirkeli su diyorsunuz fakat emin olmayarak söylüyorum bir kaç yerde sirkenin içinde bulunan asit vs için kuşa zararı var deniliyo emin misiniz sirke kullanımında
Temel olarak evlerde kullanılan iki farkli sirke var. Elma ve üzüm sirkesi.
-Üzüm sirkesi, elma sirkesine göre çok daha asidik özellik taşır ve kullanılmamalıdır.
-Elma sirkesi ise içerdiği pektinle probiyotik olarak kullanılabiliyor. Miktarı fazla olmadığı sürece tüylere fısfıslamakta da suluğa eklemekte de bir zararı yoktur.

Temel olarak evlerde kullanılan iki farkli sirke var. Elma ve üzüm sirkesi.
-Üzüm sirkesi, elma sirkesine göre çok daha asidik özellik taşır ve kullanılmamalıdır.
-Elma sirkesi ise içerdiği pektinle probiyotik olarak kullanılabiliyor. Miktarı fazla olmadığı sürece tüylere fısfıslamakta da suluğa eklemekte de bir zararı yoktur.
Teşekkür ederim önceden kullanıyodum 1 litreye 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyuyodum fakat sonra zararlı diye okuyunca bırakmıştım bilgi verdiğiniz için sağolun.

kuşuma 5 gündür sirke sıkıyorum günde 1 kere ama hala tüyle birbirine yapımış gibi duruyor yağ kokusu tam gitmedi ama yağlı da değil ne yapmalıyım devam etsem tamamen düzelir mi. ama ilk gününden itibaren gözle görülür bir fark oldu

Geri