Karadeniz Pet

kuşum çok kustu

sevulsu

Meraklı Üye
Merhaba, kuşum normal bir şekilde oynarken omzumdayken ağzından yem çıkarmaya başladı. Sonra dalına koydum dalında çok daha fazla kusmaya başladı salya şeklinde yapış yapış bir kusmuktu. Ağzından çıkarmak için epey uğraşıyordu. Resimde dalın üzerinde gördüğünüz şekilde yapışkan bir halde. En son yine yemli bir şekilde kustu. Sonra ağzını temizledim su içirdim önce yemliğe gitti 2 kez gitti yemeden tüneğine çıktı. 3. kezden sonra ise 3-4 kere yemliğine inip yemeğini yedi sonrada akşam 8,30 gibi uyudu zaten. Sabah neşesi yerindeydi. İnternetden baktığıma göre kursk mantrın da salya şeklinde kusma olurmuş. Kafes tepsisini hergün sabah akşam yıkarım haftada 1 çamaşır suyu ve kaynar suyla kafesi dezenfekte ederim .Suluğunu yağ birikmemesi için sirkeli suyla yıkarım . Nerede hata yapmış olabiliri? Asıl önemli konu ise hemen ilaç uygulamalımıyım yoksa takip edip tekrarlarsamı uygulamalıyım. Yardımlarınızı rica eiyorum.

Resim ve video ekleyebilir misiniz?
Kusmuğu kokuyor mu?

Kafesinin içinde mineral taşı falan var mı? Çok fazla kemirdiği zaman kusabiliyorlar. Onun dışında oyun için kusuyor olabilir. Kuşunuz erkekse ve konuşmaya çalışıyorsa o dönemlerde biraz kusma girişimleri de olabiliyor. Bi recai hocayı da etiketleyeyim de.
@Recai

Kafesinin içinde mineral taşı falan var mı? Çok fazla kemirdiği zaman kusabiliyorlar. Onun dışında oyun için kusuyor olabilir. Kuşunuz erkekse ve konuşmaya çalışıyorsa o dönemlerde biraz kusma girişimleri de olabiliyor. Bi recai hocayı da etiketleyeyim de.
@Recai
Saçlarımla oynuyordu omzumdayken acaba saçımı yuttumu diye düşündüm. Normalde zaten sürekli konuşan bir kuş onunla ilgili birşeyt olduğunu düşünmüyorum. Kalamarı var kafeste . Dün bütün gün evde değildim yalnız kaldı bana aşırı bağlı eve geldiğimde çok ürkekleşmişti. Evimiz yol üstünde ve çok aşırı tarfik var araba seslerinden aşırı rahatsız oluyor özelliklede yalnız olunca. Dün daha aşırı bir tedirgin hali vardı zaten gece de 2 kez kanatlarını çırptı yine korkudan yaptı sanırım .Yanına gelip konuşunca sakinleşti ve duruldu.

Kursak mantarındaki kusmada kusmuk çok kötü şekilde kokar. Bence stresten de kaynaklı olmuş olabilir. Çok düşkünse size yalnız kalınca yapmış olabilir. Daha önce başıma geldi. Dışkılarının güncel fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Kafesin altına temiz bir peçete koyup 3-4 tane yapınca atın. Takip edelim ilaçlık bir durum şuan görünmüyor gibi. Nesi olduğundan emin değiliz. Başka belirtileri yok henüz.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara. Kusmuğunda koku var mı? Koku yoksa, kursak mantarı değildir. Kursak mantarı nda ekşimsi bir koku olur ve Çok ağır kokar. Kuş size düşkün olduğundan strese bağlı birkusmada olabilir.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara. Kusmuğunda koku var mı? Koku yoksa, kursak mantarı değildir. Kursak mantarı nda ekşimsi bir koku olur ve Çok ağır kokar. Kuş size düşkün olduğundan strese bağlı birkusmada olabilir.
tuvalet kağıdına karşı aşırı ilgisi var her türlü kağıda karşı yani hemen yemeye iniyor.Direk tepsiyi çekmeye çalışacağım.

Recai bey benim kuşum da hafif salyalı kusuyor ama kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum, oyun için kusuyor sürekli. merak ettiğim şey böyle kusması kursak mantarına neden olur mu? yemleri bazen ağzından çıkarıyor ama bazen gagasında tutup geri yutuyor.

Recai bey benim kuşum da hafif salyalı kusuyor ama kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum, oyun için kusuyor sürekli. merak ettiğim şey böyle kusması kursak mantarına neden olur mu? yemleri bazen ağzından çıkarıyor ama bazen gagasında tutup geri yutuyor.
eğer bir nesneye karşı kusuyor ise bir sorun yok demektir..

Geri