Karadeniz Pet

Kuşum çok halsiz hasta

Bir çay kaşığı daha su ekleyebilirsiniz içine bir damla sirke karıştırarak

Kursak şişse ağzına iki damla sirke damlatın ve yuttuğundan emin olun.

savunma mekanizması yerinde hiç dokundurtmuyor kendine temizliğini de yapıyor dengesindeki sorun da düzeldi hatta ötmeye bile başlamıştı kusmaya başlayınca kursağını farkettim ona cabalarken aynı gün kabızlığı başladı ama şu an kuru dışkı yok kafeste kuş kumu hiç kullanmamıştık ondan alıp koydum ama alışamadı daha

Yardım eden herkesten Allah razı olsun özellikle Selçuk Bey. Sirkeye ve son konuştuğumuz ilaca gerek kalmadan düzeldi ertesi gün. 2 gündür neşesi konuşkanlığı yerine geldi maşallah :)

hastalığımız tekrar kendini göstermeye başladı dışkısı kuru ve yemliydi arife gününden beri bikaç gün nerdeyse hic yemedi dal darı aldım az az yemeye başladı asırı halsizdi sürekli düşüyordu elime gelmeyen kuş elimde uyuyordu cok az marul verdim dışkıyı duzelmek icin 2 3 kucucuk parca yedi dışkısı koyu yesil ve yapışkan oldu poposuna yapışıyor ama yaparken cok ıkındığı icin farkediyorum ve kulak pamuguyla yavasca alıyorum kendi düşüremiyor kuruyanlara kantaron yağı sürüp temizledim hep yolmus. avidiare verdim 5 gün bugün vermedim cok az da olsa yem yemeye başladı gözleri genelde kapalı kabarık duruyor seslere tepki vermeye başladı. gözümün önünde eriyor yardım edin

düzelince dozajını ayarlayamam hayvana bisey olur diye vermedim 1 2 hafta iyiydi tekrar basladı
Keşke selçuk beyi dinleseydiniz. Çok geç kalmış olabilirsiniz. Selçuk bey ne dediyse zaman kaybetmeden uygulayın derim. Ben çok iyi bir veterinerle irtibat halindeyim. Ancak selçuk bey ile veterinerimin uygulamaları birebir aynı. Yarın eczaneler kapalı. Yazık etmeyin kuşa. Gidin alın evde bulunsun, hemen uygularsınız.

Keşke selçuk beyi dinleseydiniz. Çok geç kalmış olabilirsiniz. Selçuk bey ne dediyse zaman kaybetmeden uygulayın derim. Ben çok iyi bir veterinerle irtibat halindeyim. Ancak selçuk bey ile veterinerimin uygulamaları birebir aynı. Yarın eczaneler kapalı. Yazık etmeyin kuşa. Gidin alın evde bulunsun, hemen uygularsınız.
ilaç toparlıyor ama ömrünü kısaltıyor dediler ki bu da zor bi seçim iyileşti diye zarar vermek istemedim ben de. neyse ki bugün daha iyi hatta tutmak icin baya uğraştım elimden bile kaçtı defalarca kerata :) siz bu ilacı kullandınız mı

ilaç toparlıyor ama ömrünü kısaltıyor dediler ki bu da zor bi seçim iyileşti diye zarar vermek istemedim ben de. neyse ki bugün daha iyi hatta tutmak icin baya uğraştım elimden bile kaçtı defalarca kerata :) siz bu ilacı kullandınız mı
Benim flagy de 8. Günüm. Ben dışkı tahlili yaptırdım işinin ehli veterinerimize. İzmirde. İlk önce bir antibiyotik başladık ama 2 gün içinde etki etmeyince hemen flagy e geçirdi veteriner. Şimdi dışkı biraz daha toparladı. 10 günümüzü tamamlıycaz. Kuşum hep iyiydi ama. Halsizliği yoktu. Sadece 4 aydır geçmeyen ishali mevcuttu.

Aldığınız bilgi doğru olsa bile kuşun ömrünü atıyorum 10 yıldan 8 yıla düşürmemek adına birkaç ay içinde ölümüne seyirci kalmak mantıklı mı sizce ? Ki bir ay yaşayıp yaşamayacağı da meçhul. Ben tedavi önerdim diye demiyorum. Siz bir veterinere götürün hayvanı hasta değilse de çıksın ortaya.

Son düzenleme:
veterinerler bakmıyor. dün gece ellerimde öldü çırpınarak 1 ay uğraştım başaramadım cok kötüyüm

çok tuhaftı epilepsi krizi gibi kafeste çırpınmaya etrafa carpmaya başlayınca elime aldım sakinleştirdim kendine gelince kafese bıraktım 5 dk sonra tekrar başladı yine elime aldım gözleri kasılıyordu cam gibi oldu gözleri önünde tabaka var gibi. agzını açıp kapamaya başladı avcumda öldü başını okşarken vücudu kaskatı kaldı çenesi kanatları ayakları. epilepsi gibi kalp krizi gibi anlamadım elimden bisey gelmedi

Yardım eden herkesten Allah razı olsun özellikle Selçuk Bey. Sirkeye ve son konuştuğumuz ilaca gerek kalmadan düzeldi ertesi gün. 2 gündür neşesi konuşkanlığı yerine geldi maşallah :)
Bu mesajınızdan sonra son belliydi zaten ben kuşun az ömrü kalmış diyorum siz sirkeye ilaca gerek yok diyorsunuz. Neyse başınız sağolsun. bir daha kuş beslerseniz ve hastalık belirtisi olursa kafanıza göre takılmayın. Dediklerimi yapsaydınız kuş düzelecekti belki de.

Bu mesajınızdan sonra son belliydi zaten ben kuşun az ömrü kalmış diyorum siz sirkeye ilaca gerek yok diyorsunuz. Neyse başınız sağolsun. bir daha kuş beslerseniz ve hastalık belirtisi olursa kafanıza göre takılmayın. Dediklerimi yapsaydınız kuş düzelecekti belki de.
kafama göre filan takılmadım kuşu gören benim ne kadar zayıf olduğunu bilen benim uzaktan tavsiyelerle kuş kurtulmuyor kaldıramıcağı şeyi tedaviyi yarım bırakıp uygulamak mı mantıklı kuşcunun gözetiminde uyguladım ne yaptiysam. kimse de uğraşmamakla suclayamaz beni dışkısı tıkandı elimle temizledim 1ay onla sabahladım 6 yıldır benle suyunu bile kendim içirdim insanların acısı varken ben demiştim moduna girip laf sokmak ne oluyor?

Geri