Karadeniz Pet

kuşum ard arda kuluçkaya yatıyor

Mustafa41

Yeni Üye
Kuş ard arda 2. defa yatmasını istemiyorum önceki sefer 7 tane yumurtlamıştı. bu sefer de 8 tane yaptı ilk yumuratdan itibaren alıyorum ama yumurtlamaya devam edecek gibi . ne zaman bırakır yada nasıl yumurtlamasını önlerim.

Evet 7 yavruyu büyüttü . En küçüğü 16 günlük iken yeniden yumurtlamaya başladı ve şuan 8 . yumurtayı yaptı ben ilk yumurtadan beridir alıyorum ve hâlâ yumurtlayacak gibi duruyor . yavruların hepsi yeni yuvalıktan çıktığı için . Yuvalığı
bu gün çıkarabildim . biraz huzursuz davranıyor. ne yaparsam kuşlarım için daha doğru olur bi yardımcı olursanız sevinirim

yumurtaları ilk yumurtadan beri alıp yemin içine koydum bunları iki gün arayla geri koymam lazım.
Ama benim aklımı takılan kuş zarar görürmü. tahiminen 10 yumurta olur bunları çıkarması bakması
çok yorucu olurmu . Ek olarak 7 yumurtadan 1ay önce 3 yavru büyüttü . Yani ard arda 3 . kez kuluçkaya
yatmış olacak eğer dediğim gibi geri koyarsam . çok arada kaldım geri koyarsam anne kuşa yazık koymazsam
yumurtalara yazık arada kaldım .

yumurtaları ilk yumurtadan beri alıp yemin içine koydum bunları iki gün arayla geri koymam lazım.
Ama benim aklımı takılan kuş zarar görürmü. tahiminen 10 yumurta olur bunları çıkarması bakması
çok yorucu olurmu . Ek olarak 7 yumurtadan 1ay önce 3 yavru büyüttü . Yani ard arda 3 . kez kuluçkaya
yatmış olacak eğer dediğim gibi geri koyarsam . çok arada kaldım geri koyarsam anne kuşa yazık koymazsam
yumurtalara yazık arada kaldım .
Benim fikrim var olan yumurtalara dokunmayıp, erkeği ayırmanız yönünde. 10 yumurtadan yavru çıkmaz zaten

Öneriniz için çok teşekür ederim.Dediğiniz gibi yumurtaları koydum.

Sürekli kuluçkada olursa dişi kuş çok yıpranır.
Ben de Merve hoca gibi düşünüyorum,yumurtalar kalsın bu son olsun. Yavrular büyüyünce yuvalığı kaldırın dişi ve erkek kuşun çiftleşmelerine engel olun dişi kuş dinlenmeli.

Yavrulara ikisi bakıyor diye ayıramadım.Yumurtlayıcada atmaya kıyamadım.Aslında sorun
yavrular daha 20 günlük iken falan yeniden yumurtlamaya başlıyor. Bunu engelemenin bir
yolu varmı ? Normal yemin dışında sadece vitamin ve yumurta maması takviyesi yapıyorum.
kızıştırıcı besinlerde kulanmıyorum.

Geri