Karadeniz Pet

Kusma

Enesk55

Meraklı Üye
Merhaba herkese. Jumbo erkek muhabbet kuşum kafasını ileri geri yaparak ağzından salyasız yem çıkardı biraz kuru bir şekilde acaba neden olabilir 4 5 ay öncede aynısını yapmıştı hasta olabilir mi hareketlerinde konuşmasında bişey yok bu arada tüyde döküyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20181227_214316.jpg
    IMG_20181227_214316.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20181227_214321.jpg
    IMG_20181227_214321.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20181227_214346.jpg
    IMG_20181227_214346.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 17
Buyuk ihtimalle taşligindaki taşlar bitmjstir ve yem kursakta parcanlanip sindirilmiyordur yemine biraz minarel tasi karistirip verirseniz sorundan kurtulmaniz muhtameldir

Maalesef bende aynı sorunu sultanımda yaşıyorum. Dışkısı böyle sıvı onunda. Kafesin heryerinde tüylerini görüyorum. En son verdiğiniz zarar verebilecek birşey varmı? Benimki halıdan kırıntı topluyordu ondan sonra kustu. Yediklerine çok dikkat etmeniz gerekir. Ben yere indirmiyorum kafesten çıkar çıkmaz inmek isteselerde. Roka gibi yeşillikler verdiyseniz acı gelmiş olabilir. Kusma durumunda kursağında bakteri olduğu söyleniyor. Bu yüzden zarar verebilecek birşey vermediyseniz veterinere götürürseniz bakterileri atması için ilaç verirler. Sularına haftada 2-3 kez elma sirkesi damlatmanın hasta olmamaları için yardımcı olduğunu biliyorum, mutlaka yapın, suyunu günlük değiştirin ve vitamin satılıyor onlardan damlatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Dün marul vrmistim acaba ondan olabilirmiki ya

Dün marul vrmistim acaba ondan olabilirmiki ya
Maruldan olacağını düşünmüyorum. Önlem olarak tam dolu suluğuna üç dört damla elma sirkesi damlatabilir bu uygulamayı iki gün yapabilirsiniz. Suları günlük tazeleyin ve gözlemlemeye devam edin. Kuş kabarık ve halsiz olmamalı.

Arkadaşlar kuşum tekrardan kafasını sallayarak salyali bir şekilde etrafa yem saçtı lütfen yardım edin naoabilirim dışkısı yukaridaki gibi

Arkadaşlar kuşum tekrardan kafasını sallayarak salyali bir şekilde etrafa yem saçtı lütfen yardım edin naoabilirim dışkısı yukaridaki gibi
Salyalı çıkarıyorsa büyük ihtimalle kursağında bakteri veya mantar var. Buradan yapabileceğimiz birşey yok maalesef, veterinere gidin ilaç verecektir düzelir.

2 gündür bunu yapıyor en kısa zamanda gidicez veterinere hareketleri falan gayet normal hareketli ve ayrıca kur yapıyo bize yem çıkarıyo hasta kuş bunları yaparmi acaba bilen varmi

2 gündür bunu yapıyor en kısa zamanda gidicez veterinere hareketleri falan gayet normal hareketli ve ayrıca kur yapıyo bize yem çıkarıyo hasta kuş bunları yaparmi acaba bilen varmi
Hasta kuş normalde halsiz olur ve ötmesi azalır. Yediğindende olabilir, yem dışında yeşillik vesaire yedirdinizmi birşey dokundu belki?

Marul yedirdim her akşam bizimle meyve yer (elma mandalina vs.) Bazen haşlama olarak yumurta ve havucu rendeleyip veriyorum onlardan olabilirmi

Marul yedirdim her akşam bizimle meyve yer (elma mandalina vs.) Bazen haşlama olarak yumurta ve havucu rendeleyip veriyorum onlardan olabilirmi
Bunları taze ve iyi yıkanmış olarak verdiyseniz sorun olmaz. Yumurtanın sarısını veriyorum ben, bu yüzden de bir sorunla karşılaşmadım. Marulu çok verdiğiniz taktirde ishal yapar. Ölçüsüne dikkat edin verirken. Bir sayfadan bunu buldum; Eczaneden Flagyl alın. 12 saatte bir birer damla ağzına damlatın. İlk gün ikişer damla damlatabilirsiniz. İlaç uygulamasından sonra yine kusacaktır. Kusarsa bir damla daha damlatın. İlaç uygulamasından sonraki her kusmasından sonra 1 damla daha damlatın. Tedavi duruma göre 7-10 gün sürecek. Şimdiden önlem amaçlı çeyrek suluğuna 6 damla herhangi bir sirke damlatın... Antibiyotik kullananlar var ama veteriner vermeden zararını görebilirsiniz dikkatli olun yinede. Umarım yardımcı olur.