Karadeniz Pet

Kuluçkadaki dişide tüy dökümü

Madtech

Yeni Üye
Merhabalar,
28 nisanda ilk yumurta geldi ardından 30-2-4 ünde diğer yumurtalar geldi. 4 yumurtadan 3 ü dolu .Yuvalıkta talaş yok kendi kazıdığı talaşlar var. Ancak şimdi yuvalığa baktığımda dişinin tüyleri ile dolu. Kuş gözüme zayıf geldi biraz.Bu durum normal midir ? Değilse ne yapmam lazım. Yavrular çıkınca talaş atayım mı yoksa yem kabuğu falan mı koyayım

Senin kuşlar kuluçkaya ilk yumurtadan mı yattı benım kuş ilk yumurtayı yumurtladı 2. yumurtlamadı 4. gün olacak ama yatmıyor yuvalığa girip cıkıyor yumurta soğumaz mı

İlk günden yatmaya başladı ancak dışarı çok çıkıyordu şimdi aralıksız gece gündüz yatıyor.

sağolun konunuzu baltalamak gibi oldu ama sizin konunuza gelecek olursak her gün yumurta mamasını verın suyuna da b vitamini katabilirsiniz belki tüy dökümünde değildir yuvalıkta geçiriyor zamanını tüy olması normal olabilir üstadlar daha çok yardımcı olacaktır yavrular büyüdükten sonra 1 2 ay yuvalığı çıkar kuşlarında dinlenmiş olur .

Senin kuşlar kuluçkaya ilk yumurtadan mı yattı benım kuş ilk yumurtayı yumurtladı 2. yumurtlamadı 4. gün olacak ama yatmıyor yuvalığa girip cıkıyor yumurta soğumaz mı
Bir şeyleri değiştirmiş olabilir misiniz? Ben yumurtalı aldım getirdiğimde yatmadı. Bir ay bekledim tekrar çiftleştiler.Şimdi yatıyor ama çok tüy dökmüş.Sizinkinin kızgınlık yumurtası olabilir.Daha iyi bilen ustalarımız cevaplayabilir.

Araştırdım bazı bilgili insanlarında yorumlarına göre kuş diğer yumurtaları bekliyor 3. yumurtadan itibaren yatıcak ama 2. yumurta gelmedi geç gelebilirmiş bazen senin dediğin gibi kuş yatıyor ama durmadan yuvalıktan cıkıyor kuş nem oranını ayarlıyor . kuş tamamen yattığında embriyo oluşmaya başlıyor ve yumurta gelişiyor .

Geri