Karadeniz Pet

İki buçuk aylık kardeş yavrular bakımı için önerileriniz nelerdir?

Guttiba

Yeni Üye
Merhaba, araniza yeni katildik,herkese selamlar:) Badem ve Bulut adlı iki bucuk aylik, iki muhabbet kusumuz var. Bu kuslar ayni anne babadan kardesler ve muhtemelen biri dişi digeri erkek.Sizlerden bir konuda tavsiye istiyorum cünku ileride hem uzulmek hemde kuslarimin uzulmesini istemiyorum. Badem ve Bulutu ; kardesimin kuslari yavruladilar. Ben sadece erkek olani alacaktim annemde disi olani istemisti. Fakat mecburen ikisinide almak zorunda kaldik cunku annemlerin evi cok soguk oluyor usumulerini istemedik. Badem ve Bulutu ayri kafeslerde yetistiriyorum fakat disari birlikte saliyorum.3 hafta oldu evimize geleli ama disari saldigimda birbirlerini kasimaya yemek yedirmeye basladilar. Badem ve Bulut anne ve babasiyla diger iki kardesiyle birlikte bize gelmeden once buyuk salma kafestelerdi orada daha cok oyun oynarken simdi bu hareketleri yapmaya basladilar. Kafesleri ayrilmalarina ragmen sizce eş mi tutma yolundalar yoksa hala yavrulugun verdigi hareketler olarauk mi degerlendirmek lazim? Cunku kardes kuslari eslestirmek ilerisi icin ne kadar dogru olur bilemiyorum ve acikcasi bunuda istemiyorum. Annem ev korunakli hale geldigi zaman ( dogalgaz)Bulutu1-2 aya kadar kendi evine alacak. Eş oldularsa ayirmak olmaz:( Nasil bir yol izlemeliyiz tecrubeli uyelerimiz bize yol gosterebilirmi:(

Anlattıklarınıza göre kuşlar ufaktan eş olmaya başlamışlar. Bence ayrı kafeste beslemeye devam dışarı salınca oynasınlar. Dişiyi anneniz müsait olduğunda verin. Erkek kuşunuz üzülmez onada ay olarak yakın başka dişi alırsınız olur biter :) eğer dişiyi vermezseniz ve bu kardeşlerden yavru alırsanız tüy sorunlu ve sıkıntılı yavrulara sahip olursunuz..

Anlattıklarınıza göre kuşlar ufaktan eş olmaya başlamışlar. Bence ayrı kafeste beslemeye devam dışarı salınca oynasınlar. Dişiyi anneniz müsait olduğunda verin. Erkek kuşunuz üzülmez onada ay olarak yakın başka dişi alırsınız olur biter :) eğer dişiyi vermezseniz ve bu kardeşlerden yavru alırsanız tüy sorunlu ve sıkıntılı yavrulara sahip olursunuz..
Cok tesekkur ederim. Bende eş olmalarini istemiyorum her zaman saglikli olsunlar saglikli yavru yapsinlar. bu yuzden kafesleri ayirmistik fakat buna ragmen saldigimizda birbirlerine karsi olan tavirlarini gozlemledikce acikcasi endiselendim. İlk kez kus baktigimiz icin okuduklarimiz ve arastirmalar bazen yetmiyor, bilen birilerinin tavsiye ve yonlendirmesine ihtiyacimiz vardi. 1-2 ay daha bu sekilde kalmalari ileride es olma durumunu guclendirir mi peki? Ayrica onlari beraber saldigimizda fazla uzun sureli tutmamak mi lazim? Kisa sureli fakat gunde birkac kezmi salalim. Ne tavsiye edersiniz?

Geri