Karadeniz Pet

Fransız tüy dökümü tedavisi

Evet 20 gündür belli aralıklarla.Uzadı tüyleri eskiye göre, halsiz ve hiç ötmüyordu, şuan çok iyi sağlığı, hiçbir sorunu yok.Bt aminforte ve probiyotik tavsiye eden de var.Şuan vitaform'a devam ediyorum.
Acilen bırakın Vitaform'u. Gis'i inanılmaz derecede yormuşsunuz. Hemen -en azından Bacillus türü içeren- bir probiyotiğe başlayın. Ek olarak vit.+aa içeren bir ürün de verin.

Hocam konu sahibi iki ay düzenli kullanımda işe yaradı diyor.Kuş tamamen normale dönmüş.

Hocam konu sahibi iki ay düzenli kullanımda işe yaradı diyor.Kuş tamamen normale dönmüş.
İki ay kullanmak resmen vicdansızlıktır. Tamamen bilinçsiz yapılan bir harekettir. Tavsiyelere uymayacaksanız kendimi yorup mesaj yazmayacağım.

İki ay kullanmak resmen vicdansızlıktır. Tamamen bilinçsiz yapılan bir harekettir. Tavsiyelere uymayacaksanız kendimi yorup mesaj yazmayacağım.
Hocam yalnış anlaşılma oldu sanırım.Bu konu başlığını açan kişi bu şekilde bir tedavi uygulamış, ve düzelmiş kuşu.Bunu demek istedim.

Hocam yalnış anlaşılma oldu sanırım.Bu konu başlığını açan kişi bu şekilde bir tedavi uygulamış, ve düzelmiş kuşu.Bunu demek istedim.
Bakın sonucu güzel olan tedavi yöntemi her zaman doğru olmayabilir. Ki tüy problemlerinde oksitetrasiklin'in faydası olmayacaktır. Oldukça eski bir madde olması bir yana ve sebil gibi herkes tarafından kullanıldığından maalesef etkisi oldukça azalmıştır. Yani konu sahibinin kuşunun düzelmesi doğru tedavi uyguladığı anlamına gelmiyor.......

Merhaba. Yavru olduğu için tüyleri tam değil diye düşünmüştüm ama acaba Fransız tüy hastalığı mi bu çok endişeliyim . Vitamin takviyesi ile düzelir mi ? 2 hafta önce aldım . Ucamiyor da tabi.
IMG_20230814_160607.jpg
IMG_20230814_160845.jpg

Merhaba. Yavru olduğu için tüyleri tam değil diye düşünmüştüm ama acaba Fransız tüy hastalığı mi bu çok endişeliyim . Vitamin takviyesi ile düzelir mi ? 2 hafta önce aldım . Ucamiyor da tabi.Ekli dosyayı görüntüle 68835Ekli dosyayı görüntüle 68837
Merhabalar, bu tarz konuların çoğuna yazdığınızı görüyorum. Öncesinde de kendi açtığınız konuda gerekeni yazdığım için müdahale etmek istemedim ama orada yazılanlar dışında farklı bir yanıt alamazsınız. Hem size attığım tablodaki ürünleri kullanmış olsaydınız bir hafta ilerleme kaydederdiniz. Lütfen vakit kaybetmeden takviyelerinize başlayın. En kötü ihtimalle fransız tüy hastası olsa bile bunun hala bir tedavisi bulunmuyor. Dolayısıyla size söylediklerimi uygulayarak yol almayı denemelisiniz.
İyi forumlar ✨

Merhaba küçük bir yerde yaşıyorum buradaki petshoplarda vitaminleri bulamadım internetten gelir gelmez başlayacağım tabi. Birçok yerde paylaştım evet şunu duymak istiyorum açıkçası aynı durumu yaşayıp düzenler cevap yazar mi diye. Fransız tüy hastalığı da kafamı çok karıştırdı endişelendirdi. Forumda yeniyim kusura bakmayın.

Merhaba küçük bir yerde yaşıyorum buradaki petshoplarda vitaminleri bulamadım internetten gelir gelmez başlayacağım tabi. Birçok yerde paylaştım evet şunu duymak istiyorum açıkçası aynı durumu yaşayıp düzenler cevap yazar mi diye. Fransız tüy hastalığı da kafamı çok karıştırdı endişelendirdi. Forumda yeniyim kusura bakmayın.
Estağfurullah, sorularınız yanıtsız kalınca üzülmeyin diye belirtmek isterim konular eski dolayısıyla cevap almanız zorlaşacaktır.
Petshoplarda olmaz zaten, internet üzerinden söyleyebilirsiniz.
B vitamini ile ciddi manada yol kat edersiniz. Fransız tüy hastalığın ise dediğim gibi çaresi yok. Aynı zamanda tablodaki b vitaminiyle beraber med tollayamin forte ile de destekleyin derim. O da tüy gelişimini desteliyor. O iki ürünle 2 aya ilerleme kat edebilirsiniz 🌸

Çok teşekkür ederim sipariş vermiştim ilk gorseldeki vitaminleri zaten umarım en yakin zamanda faydasını görürüm. Malesef satıcılar hiçbir sorunu yok sadece yavru çıkacak tüyleri dedikleri için vakit kaybettim biraz. 🌸

Peki Fransız tüy hastalığına sahip ise hiç ucamayacak mı 🥺

Peki Fransız tüy hastalığına sahip ise hiç ucamayacak mı 🥺
Öyleyse evet uçamaz. Hatta bu kadar tüyü olduğuna şükretmemiz gerekirdi zira ilerleyen zamanlarda çırılçıplak bile kalabiliyor. Sadece tedavilerle daha fazla tüyü dökülmesini engelliyorlar, onun için de veteriner kontrolünde olmalı.

IMG_6290.jpeg
IMG_6291.jpeg

Arkadaşlar böyle bir yavrucak var elimde 1 yaşında henüz. Tüyleri bu kadar çıkıyor çıkanda ya geri dökülüyor ya da kendi yoluyor emin değilim tam olarak. Dikkat ettim ense kısmından dökülme daha yoğun. Yeni tüyleri kapsüller içinde geliyor ama bir süre sonra ya dökülüyor yada kendisi yoluyor bilemedim. French mi acaba sizce

Geri