Karadeniz Pet

Folluk alt malzemesi

sametyildiz

Meraklı Üye
Folluk alt malzemesi olarak ne tercih edilmeli? Quikin siyah çam talaşını buldum internette, güzel bir ürün gibi geldi. Kullanan tavsiye eden var mıdır?Araştırınca kum kullanmanın çok yanlış olduğunu öğrendim. Sizin düşünceleriniz nedir? Bana en doğrusu bu çam talaşı gibi geldi alternatif öneriniz var mı?

Tercih edilen alt malzeme parazit, bit VS. İçin ilaçlanmalıymış hangi ilaçları tercih etmeliyim? Alt malzemenin kendinden ilaçlı olanları var (mesela hamsterlar için olanları) onlar yeterince iş görebilir mi?

Son olarakta plastik folluklar pürüzsüz yüzeylerinden kaynaklı ayaklarda sorunlar yaratabiliyormuş. Doğru mu? Bana bu sorun zaten doğru taban malzemesi ile çözülecektir gibi geldi.
Çok soru sordum ama yanıt almak için biraz araştırınca daha çok soru ile karşılaştım :D Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Plastik folluklar ayak sorunu yaşatmaz. Hep plastik folluk kullandım. Bu güne kadar 1 kez ayak sorunu yaşadım.
Taban malzemesi olarak hamster talaşı kullandım. İnşaat kumu kullandım. İnce mısır granülü kullandım. Hiç bir fark yaşamadım. Kedi kumu kullananlar var, sadece kedi kumunu tavsiye etmem. Yuvalığın içine folluğun altına biodust gibi pire bit önleyici toz serpebilirsin.

Plastik folluklar ayak sorunu yaşatmaz. Hep plastik folluk kullandım. Bu güne kadar 1 kez ayak sorunu yaşadım.
Taban malzemesi olarak hamster talaşı kullandım. İnşaat kumu kullandım. İnce mısır granülü kullandım. Hiç bir fark yaşamadım. Kedi kumu kullananlar var, sadece kedi kumunu tavsiye etmem. Yuvalığın içine folluğun altına biodust gibi pire bit önleyici toz serpebilirsin.

Cevap için çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu