Karadeniz Pet

dışkı, kabarma, yem sorunu

Merhabalar, birden bire geçmez zaten benim kuşumda yanlış hatırlamıyorsam bir haftayı geçkin bir süre sonra düzelmişti.
Evet probiyotik sonrası vitamin de kullanabilirsiniz zararı olmaz. Birde gold wings'in aspuru satılıyor ayrı olarak. Bence onu alın yemliğine daha fazla ekleyin. Onu sindiriyorsa eğer bağırsakları en azından çok yorulmamış olur.
Anladım, evet aspur evde mevcut ama petshopta ambalaj içinde verdiler. Bir sıkıntı olmaz herhalde. mamaist yemin içinde aspur var ama ben ayriyeten de aspur ekliyorum hastalığının başından beri.
bir de vitamini kaç gün vermeliyim acaba? ağır olmaz değil mi uzun süredir sadece temiz su vermedim. sadece probiyotiğin 8 saat sonunda veriyorum.

Anladım, evet aspur evde mevcut ama petshopta ambalaj içinde verdiler. Bir sıkıntı olmaz herhalde. mamaist yemin içinde aspur var ama ben ayriyeten de aspur ekliyorum hastalığının başından beri.
bir de vitamini kaç gün vermeliyim acaba? ağır olmaz değil mi uzun süredir sadece temiz su vermedim. sadece probiyotiğin 8 saat sonunda veriyorum.
Fark etmez kaliteli bir aspur olsun yeterki. 3 gün probiyotik sonrası 3 gün de vitamin veriliyor. Probitiği beşe tamamlamayın bence. Biran önce vitamine geçin ki artık temiz su içsin. Zaten normal sürece döndüğünde yine probiyotik kullanacak. Ve yemli dışkı için tekrar bir takviye yapmak gerekirse temiz suyla dinlenmesi doğru olacaktır

Fark etmez kaliteli bir aspur olsun yeterki. 3 gün probiyotik sonrası 3 gün de vitamin veriliyor. Probitiği beşe tamamlamayın bence. Biran önce vitamine geçin ki artık temiz su içsin. Zaten normal sürece döndüğünde yine probiyotik kullanacak. Ve yemli dışkı için tekrar bir takviye yapmak gerekirse temiz suyla dinlenmesi doğru olacaktır
anladım o zaman yarından itibaren vitamin vermeye başlayalım. ben de probiyotiğin yeterli olduğunu düşünüyordum veterinerdeki kişi öyle deyince yine de sormak istedim. inşallah bir an önce yemi de sindirmeye başlar

Probiyotiğin üçüncü gunuyse iki gün daha kullanın. Sonrasında üç gün multivitamin e geçersiniz. Ve ondan sonrası artik temiz su. Bir hafta bekleyin. Bir haftanin sonunda hala diski da yem varsa. Kontrol için veteriner e gidin derim.

Probiyotiğin üçüncü gunuyse iki gün daha kullanın. Sonrasında üç gün multivitamin e geçersiniz. Ve ondan sonrası artik temiz su. Bir hafta bekleyin. Bir haftanin sonunda hala diski da yem varsa. Kontrol için veteriner e gidin derim.
normalde üç gün probiyotik yeterli olmuyor muydu, veterinerdeki kişi de aynı şeyi dedi ama çok fazla probiyotik gibi olmaz mı sizce ben emin olamadim o yüzden buraya yazdım. Multivitamin olarak gerwit var onu kullanmak iyi olur değil mi?

Diğer görüşlere saygı duyuyorum ama ilaç sonrası probiyotik 3 gündür. Hem merak etmeyin iki gün fazladan probiyotik vermediniz diye faydasını engellemiş olmazsınız ama artık temiz su içmesi kuşa daha iyi gelir. Yemli dışkı için yeni bir ilaç alacaksa o iki günde bile dinlenmiş olması daha faydalı olur. Üstelik dışkısı yem haricinde iyi görünüyordu, çok yakın bir zamanda ilaç kullandığı için yine direkt ilaca yönelmek yerine ilk etapta daha doğal takviyelere yönelebiliriz. Çünkü ağır gelebilir artık ilaç kullanması. Tabi bunlar benim fikirlerim, umarım en doğru kararı verirsiniz 🙏 🌸

normalde üç gün probiyotik yeterli olmuyor muydu, veterinerdeki kişi de aynı şeyi dedi ama çok fazla probiyotik gibi olmaz mı sizce ben emin olamadim o yüzden buraya yazdım. Multivitamin olarak gerwit var onu kullanmak iyi olur değil mi?
Normal şartlarda evet 3 gün probiyotik. Ama sizin durum sıkıntılı olduğu için artı iki gün daha dedim. Sonrası üç gün gervit ve artık temiz su. Ama tabi yine de son karar sizin. 🙏🏻

Diğer görüşlere saygı duyuyorum ama ilaç sonrası probiyotik 3 gündür. Hem merak etmeyin iki gün fazladan probiyotik vermediniz diye faydasını engellemiş olmazsınız ama artık temiz su içmesi kuşa daha iyi gelir. Yemli dışkı için yeni bir ilaç alacaksa o iki günde bile dinlenmiş olması daha faydalı olur. Üstelik dışkısı yem haricinde iyi görünüyordu, çok yakın bir zamanda ilaç kullandığı için yine direkt ilaca yönelmek yerine ilk etapta daha doğal takviyelere yönelebiliriz. Çünkü ağır gelebilir artık ilaç kullanması. Tabi bunlar benim fikirlerim, umarım en doğru kararı verirsiniz 🙏 🌸
Normal şartlarda evet 3 gün probiyotik. Ama sizin durum sıkıntılı olduğu için artı iki gün daha dedim. Sonrası üç gün gervit ve artık temiz su. Ama tabi yine de son karar sizin. 🙏🏻
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için✨🌸 ben de artık ilaç kullanmamak istiyorum bundan sonraki süreçte dediğiniz gibi vitamin ve probiyotikle destekleyeceğin. inşallah güzel durumları buraya da yazarım 🙏🏻

Güzel durumları buraya yazacaksınız hatta sağlıkla sıhhatle kanatlanıp özgürce uçtuğu videoyu da bekliyor olacağız ☺️❤️🙏🏻

merhabalar tekrardan antibiyotik tedavisinin ardından probiyotik ve vitamin takviyesinin bugün sonuncu günü. 3.kez vitamini bugün sabah verdim. bu süreçte dışkılar daha iyiydi ama sonradan dışkıda yem sorunu çıkmıştı biliyorsunuz. grit kullanmaya başladıktan sonra yem görmüyorum pek varsa da çok az denk geldim ama yine de tavsiyeniz üzere ve yemle alakalı olup olmadığını anlamak için garden mix yemden kendi yemine ekleme yaptığımı söylemiştim. çok ani bir değişiklik yapmadım azar azar koydum kendi yemine. fakat birkaç gündür normal düzgün yaptığı dışkıların dışında sarımsı renk dışkılar da yapıyor. yani yeşil olması gereken yer açık sarı-sarı renkte oluyor. neyden kaynaklı olabilir?
yem değişikliği yüzünden mi diyeceğim ama öyle ani bir değişiklik yapmadım hatta dışkıları böyle olduktan sonra azar azar koyduğum yemi de kestim. önceki mamaist yemini veriyorum sadece. bu süreçte ekstra bir şey vermedim(probiyotik-vitamin dışında)

sorunun kaynağı ne olabilir? bu arada sürekli bu şekilde yapmıyor normal yeşil renk yaptığı da var ama açık yeşil ya da sarı gibi yaptığı da oluyor. @Tombiş @Merve000

Ekli dosyalar

• IMG-20220918-WA0001.jpg
    IMG-20220918-WA0001.jpg
    298.8 KB · Görüntüleme: 20
Maşallah toparlanmış 🙏🏻ilk attığınız diskiyla suanki diski arasında epeyce fark var. Ben diski renk değişimini çok fazla ilaç girdiği için vücuda ona yoruyorum. Sonuçta minik can a kaç zamandır ilaç ve antibiyotik tedavisi uygulandi. Bizim bile antibiyotik te sindirim sistemimiz nasıl etkileniyor. Artik sadece temiz su veriyoruz. Normal rutin yemlerimizi veriyoruz. haftada bir daldarı verin. Bu şekilde devam edin bakalım.

Maşallah 🥰 Siz benim kuşumun dışkısını görseniz sizinki çok normal gelir 😅 dışkıları yeni yeni toparlanıyor ve benim kuşum şükür sağlıklı olmasına rağmen onunda yeşil olmadığı oluyor. Yem meselesi de, ara ara olması şu an normal gibi. Uzun vadede bence düzelecek.
Neşesi, iştahı nasıl, umarım iyidir 🙏

Maşallah toparlanmış 🙏🏻ilk attığınız diskiyla suanki diski arasında epeyce fark var. Ben diski renk değişimini çok fazla ilaç girdiği için vücuda ona yoruyorum. Sonuçta minik can a kaç zamandır ilaç ve antibiyotik tedavisi uygulandi. Bizim bile antibiyotik te sindirim sistemimiz nasıl etkileniyor. Artik sadece temiz su veriyoruz. Normal rutin yemlerimizi veriyoruz. haftada bir daldarı verin. Bu şekilde devam edin bakalım.
Maşallah 🥰 Siz benim kuşumun dışkısını görseniz sizinki çok normal gelir 😅 dışkıları yeni yeni toparlanıyor ve benim kuşum şükür sağlıklı olmasına rağmen onunda yeşil olmadığı oluyor. Yem meselesi de, ara ara olması şu an normal gibi. Uzun vadede bence düzelecek.
Neşesi, iştahı nasıl, umarım iyidir 🙏
içime su serptiniz❤️ sizler kadar bu konularda daha bilgili değilim her şeyden endişe eder oldum ☺️ haklısınız evet uzun süre ilaç aldı. şu anda çok şükür keyfi, yemesi, içmesi yerinde artık sadece temiz su vereceğim normalde yarın probiyotik günü ama bugün vitamin verdiğim için hemen vermeyeceğim. bir de biraz bünyesi dinlensin temiz su ile. tekrardan teşekkür ederim sizlere 🥰

Merhaba Yasemin hanım. Kuşunuzun son güncel durumu nasıl acaba 🙂🌸

Merhaba Yasemin hanım. Kuşunuzun son güncel durumu nasıl acaba 🙂🌸
merhabalar 🌸🥰 şehir dışında olduğum için buraya çok giremedim kuşlarım aileme emanet. sürekli soruyorum fotoğraf istiyorum hatta artık abarttığımı söylüyorlar biz iyi bakamıyoruz mu diye sitem ediyorlar ama yine de içim rahat etmiyor bazen.. sürekli haber alıyorum, iyi olduklarını biliyorum dışkıları da gördüğüm kadarıyla çok şükür iyi durumda 🙏😇

merhabalar 🌸🥰 şehir dışında olduğum için buraya çok giremedim kuşlarım aileme emanet. sürekli soruyorum fotoğraf istiyorum hatta artık abarttığımı söylüyorlar biz iyi bakamıyoruz mu diye sitem ediyorlar ama yine de içim rahat etmiyor bazen.. sürekli haber alıyorum, iyi olduklarını biliyorum dışkıları da gördüğüm kadarıyla çok şükür iyi durumda 🙏😇
Harika 🙂 Siz döndükten sonra kuşunuzun görsellerini bekliyoruz Yasemin hanım. Böyle güzel haberlere ihtiyacimiz var 😍

tabii ki ☺️ seve seve paylaşacağım çok teşekkürler düşündüğünüz için 🥰❤️
kuşların fotoğraflarını istedim. ben çok şükür iyi gördüm dışkıları ama yine de siz de bir bakın istedim 🌸 yeşil olan hastalık sürecini bildiğiniz kuşum ve dışkıları. fotoğraflarda gözükmeyen ise diğer kuşumun dışkıları . @Tombiş

kuşların fotoğraflarını istedim. ben çok şükür iyi gördüm dışkıları ama yine de siz de bir bakın istedim 🌸 yeşil olan hastalık sürecini bildiğiniz kuşum ve dışkıları. fotoğraflarda gözükmeyen ise diğer kuşumun dışkıları . @Tombiş

Ekli dosyalar

• IMG-20221011-WA0010.jpg
    IMG-20221011-WA0010.jpg
    211.5 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20221011-WA0011.jpg
    IMG-20221011-WA0011.jpg
    203.4 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG-20221011-WA0012.jpg
    IMG-20221011-WA0012.jpg
    165.1 KB · Görüntüleme: 8
Geri