Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum zayıfladı ve uçamaz oldu

Kübra Ufuk

Yeni Üye
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bulunduğum ilçede kanatlı hayvan veterineri yok o yüzden buraya sormak istedim bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 1, 5 yaşında dişi muhabbet kuşum var bir aydır zayıfladı ve uçamaz oldu uçmak istemiyor kanadının üzerine yere düşüyor sanki, yürüyor baya kilolu bir kuştu zayıfladı yem falan yiyor ama çok zayıfkadı, konuşuyor hasta değil diye düşünüyorum ama Kanadını titretiyor ben veya eşim yaklaşınca almak için uçamadığı için endişe edip mi titretiyor kanadını acaba kafesinden hiç çıkmak istemiyor konuşuyor salıncak aynasıyla oynuyor hep kafesinde ne yapmam lazım

Muhabbet kuşunuzun belirtileri ciddi bir sağlık sorunu işaret ediyor olabilir. Zayıflama, uçamama, kanadının titremesi ve yere düşmesi, veteriner hekim tarafından değerlendirilmesi gereken sorunlar arasındadır.

Kuşunuzun yem yemesi olumlu bir işaret olsa da, ayrıca diğer belirtileri de dikkate almak gerekir. Eğer kuşunuzun kanadı titriyor ve uçamıyorsa, kemik veya kas sorunları olabilir. Bu durumda, veteriner hekim tarafından muayene edilmesi ve gerekli tedavilerin uygulanması önemlidir.

Kuşunuzun hareket etmek istememesi, endişe veya stres sebebiyle olabileceği gibi, ayrıca tıbbi bir nedeni de olabilir. Veteriner hekiminiz, kuşunuzun davranışını ve sağlık durumunu değerlendirerek, uygun tedavi önerilerinde bulunabilir.

Kuşunuzun evde kafeste kalması, iyileşene kadar doğru bir tercih olabilir. Ancak, kafesi temiz ve düzenli tutarak, kuşunuzun yaşam kalitesini arttırabilirsiniz. Kuşunuzun taze su ve besinlerine erişimi kolay olmalıdır.

Sonuç olarak, muhabbet kuşunuzun belirtileri ciddi bir sağlık sorunu işaret ediyor olabilir. Kanatlı hayvan veterinerine erişim sağlayamadığınız için, bir evcil hayvan veterineriyle görüşmeniz ve kuşunuzu muayene ettirmeniz önemlidir.

Geri