Karadeniz Pet

çiftleşmeme sorunu

MİKAİL

Yeni Üye
arkadaşlar iyi akşamlar. 1 hafta önce bir çift kuş aldım yaşları 1 yaşında. birbirileriyle iyi geçiniyorlar. sürekli birbirlerini kusarak besliyorlar. kaşıyorlar. sürekli yuvadalar erkek sürekli ayak atıyor ama çiftleşme görmedim yardımcı olursanız çok sevirim iyi akşamlar

kuşlarım eşmidir ayak atma var neden çiftleşme yok onu anlayamıyorum

Kardesim sana wp dan da soyledim. Burdan da soyleyeyim. Senelerce es alamadigim kuşlarim oldu. Ayak atmasi illa ciftlesicek ya da ciftlesmiycek demek değildir. Kimse bilemez ne olup ne bitecegini. Sana satan çift diye satmış. Eğer oylelerse biraz sabret. Alırsın karşılığını. Kus bir haftada eve alışamaz ki çiftleşsin.

Zamanı var kuşlarınızın 1 haftada alışıp çiftleşme olmaz. Ha aşırı kızgınlıklar olduğunda etrafı görecek gözleri olmaz çiftleşme olabilir o da çok aşırı kızgın kuşlarda

doğru arkadaşlar ama eş olduğunu peki nasıl anlayacağım. eş değilse boşa beklemek istemiyorum

Bunu sen anlayamazsın eğer kavga yok birbirini kaşıma yem verme varsa şans tanırsın. Ben 9 ay bekledim yumurta alabilmek için sonunda muradıma erdim. Sabır bu işin sırrı.

Keyifli hobiler...

birbirlerini sürekli kaşıyorlar. ikiside birbirine kusarak yem yediriyor ve çoğunlukla yuvadalar. ama erkek çoğu kez ayak atmaya çalışıyor dişi itiraz ediyor. kafamı karıştıran bu

Zaman tanıyın ben ayak atma bile görmedim bir gün baktım çiftleştiler ve şu an 3 yavru var yuvadan atlıyorlar ben yuvaya koyuyorum ama 9 ay bekledim. Siz gönüllerini hoş tutmaya çalışın çiftleşsinler diye kafese de hapsetmeyin arada uçurun çok ilgilenmeyin ama uçsunlar yoksa yağlanma olabilir.

benim korkum 4 yıl çift besledm hiç çiftleşmediler yavru almadım

Herkes aşağı yukari ayni bilgiyi vermiş. Geriye zamana bırakmak kalıyor. Sen gerekli bakımı yap. Mamalarini eksik etme. Netice alırsın insallah

mama az önce yine yaptım verdim az da olsa yiyolar ama erkek kur yapıyor ayak atıyor ama dişi hep geri çeviriyor

Beyazken de ciftlesen cok kus var ama senin ki henuz hazir değil. Kavrengi olsun biraz. Kızıştığını oradan anlarsın.