Karadeniz Pet

Abilerinin yanında o çok minik kaldı :(

Kemal035

Yeni Üye
21DD1C9F-FCC6-4FD8-A693-ED23A6187DB2.jpeg
merhaba arkadaşlar dün itibariyle 7. Yavruda yumurtadan çıktı maşallah diyelim :) ama en büyük abilerinin yanında o ayakları kadar ancak var minicik inşallah ezip inciltmezler veya zarar vermezler değilmi?
Kontrol ediyorum içgüdüsel olarak yada üşüdüğü içinmi bilmiyorum hep diğer büyük abilerinin altına girmeye çalışıyor bakalım hayırlısı inşallah diyelim umarım hepsi sağlıklı olarak büyürler
Bu arada yeni yuvalığın içindeki folluktan aldım temiz talaş koydum ve hızlı bir şekilde yavruları ona aktarıp yerlerini temizlemiş oldum Allahtan anne yavruları kabul etmemezlik gibi bir şey yapmadı

Maalesef aynı sorun bende de olacak. 7 yumurtasi var disi kusumun ve bu gece kontrol ettigimde hepsinin dolu oldugunu gordum. Sizin yuvanoz yine buyuk. Benim ki iyice kucuk. Umarim küçümenlere bisey olmaz. 6 da 6 yavru aldim ama 7 de 7 bakicaz artik.

Maalesef aynı sorun bende de olacak. 7 yumurtasi var disi kusumun ve bu gece kontrol ettigimde hepsinin dolu oldugunu gordum. Sizin yuvanoz yine buyuk. Benim ki iyice kucuk. Umarim küçümenlere bisey olmaz. 6 da 6 yavru aldim ama 7 de 7 bakicaz artik.
Maşşallah çok iyi :) aynen inşallah birşey olmadan doğar ve büyür yavrucanlar
benim bu ilk yavru alışım oldu o yüzden herşeyden endişe ediyorum

Allah sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah. Bende de 5 yumurtadan 2 si çıktı şimdilik yuvalıkta bir şey yoktu ne zaman kedi kumu eklemeliyim.?

Bu arada hayırlı olsun tekrardan.
Yavruyu takip edin besliyorlar mı diye

Bu arada hayırlı olsun tekrardan.
Yavruyu takip edin besliyorlar mı diye
Teşekkür ederim erkeği ayırdığım için sadece dişi bakıyor yavrulara oda elinden geldiğince besliyor kursaklarını gördüğüm kadarıyla
Dün erkegi tekrar aynı kafese aldım bakayım napıcaklar diye ama varya dişi feryat figan sanki birtarafını kesiyorlar hemen çıkardım erkeği kafesine koydum buda demek oluyorki yavrular büyüyüp ayrılana kadar erkeği dişinin yanına almamam lazım çünkü durum bunu gösteriyor

Teşekkür ederim erkeği ayırdığım için sadece dişi bakıyor yavrulara oda elinden geldiğince besliyor kursaklarını gördüğüm kadarıyla
Dün erkegi tekrar aynı kafese aldım bakayım napıcaklar diye ama varya dişi feryat figan sanki birtarafını kesiyorlar hemen çıkardım erkeği kafesine koydum buda demek oluyorki yavrular büyüyüp ayrılana kadar erkeği dişinin yanına almamam lazım çünkü durum bunu gösteriyor
Benim disi de erkegin alın tarafını kanattı bazen öyle seyler olabilir el mahkum :)

Erkek kuşu neden ayırdınız peki? Ben ilk kuluçkamda ayırmadım. 6 / 6 yaptığında ikisi de besledi. Tabi şu sorun oldu yavrulardan en küçüğü yuvadan çıkmadan tekrar eşleştiler ama ALLAH'tan hemen yumurtlamadı dişi. Tüm yavrular kafes içine çıkınca dişi yavruları daha yuvaya koymadı. Gece 12 olunca yavrular geri yuvaya yatmaya gidiyorladı. Ama dişi izi vermedi hatta yuva girişinde durup yuvaya girmeye çalışanları dövdü. Bende hemen yavruları aldım kafesten ve 2 gün içinde ikinci kuluçkasının ilk yumurtasını yaptı ve bugün ilk yavrum yumurtadan çıktı :)