Karadeniz Pet

3 aydır geçmeyen ishal..

@Recai SULAMİS Recai arkadaşa bakar mısın?
@Morganell Hocam son durumu ve kullanılan ilaçları yazar mısın?

@Recai SULAMİS recai bey merhabalar. Kuştaki son durum şoyle: ishali son gunlerde artti. Dilinde beyaz kucuk bir tabaka var. Surekli kur yapma istegi var parmagima ve nesnelere. Kur yapma hareleti yapinca agzi ekşimsi kokuyor. Parmagima şeffaf sivi ve yem ile kustu bugun. Kilosu az zayif. Hareketligi yerinde. Yem yemesi normal. Bulumdugum bolegedeki veterinerler en fazla antibiyotik verip yolluyorlar. Kullandigim ilaclar toz antibiyotik(7 ay önce) mikostatin truflucan flagy surup bunlarida son 3 ayda kullandim. Flag surup diskiyi duzeltti sonradaan geri bozuldu. Mikostatinle iyilesir gibi oldu geri azdı sonradan. Her ilac sonrasi pobiyotik vitaminleri kullandim . elektrolit kullandim bir oneri verirseniz cok memnun kalirim.

@Recai SULAMİS hocam mesajinizi yeni gördüm. Bir veteriner bana antibiyotik sonrasi probiyotik kullanmami soylemedi bende bilmiyordum. Ne olduysa kuşa ishali bir turlu gecmedi. Bu dedigim 7-8 ay oldu. Kismi iyilesmeler oldu. Cok oyun oynamak isteyen hareketli bir kuş fakat zayifladi son aylarda. Eskiye gore yem yemesi iyileşti. Diskidaki ishal artti. Ancak antibiyotik iyi geliyor. Sonra tekrar basliyor. Unuttum soylemeyi sulphamezatine ilacinida vermistim. 2-3 ay evvel. Son diski durumu bu sekilde link birakiyorum. Ayriyetten surekli kursaktan yem cikarma istegi var yem cikarmiyor agzinda gevis getiriyor gibi hareketler yapiyor agzindan yem parcalari dokuluyor. Bugun sulu sekilde yemi cikardi agzindan.

..

Ekli dosyalar

• 20220212_192211-min.jpg
    20220212_192211-min.jpg
    617.9 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba güncel dışkılarını atabilirmisiniz?
Hocam merhaba ne yaptiysam gecmedi.
Diskilar böyle son 2 günde cektim bunlari. Genelde hep sulu. 2 3 saatten fazla su icmedigi zamanlar diski biraz daha normal geliyor.

Suyu biraz fazla içiyor. İç parazit nasil yaptirilir bilmiyorum.

Hocam extra bilgi olarak parmagima kur yaparken agzindan sivi cikarmayada basladi bugun.

Foruma pek giremiyorum. Cevap yazmamadığımda arama butonuna yazın, eski konulardan yazılar çıkacaktır. Tek bu ilaç konusu hakkında değil, diğer tüm konular hakkında.
Tam dolu soluğa 6,7 damla ekleyin.

Geri