Karadeniz Pet

2 gundur kabarik

Umut2929

Meraklı Üye
Arkdaslar kusum 2 gundur kabarik duruyor y3m yemesinde ve diskisinda isal yok ben tuye giriyor diye dusunuyorum ama arkdaslar yardimci olurmusunuz

Ekli dosyalar

• 20170626_102137.jpg
    20170626_102137.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 14
  • 20170626_102153.jpg
    20170626_102153.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
Arkdasim oyun oynamioruz bilmece gbi konusmana gerek yok bilseydim zaten sormazdim foruma

Dışkısına bak nasıl, haraketleri nasıl, yem yemesi nasıl, keyfi nasıl ?

Diskisinda ve yem yemesinde su icmesinde bi problem yok sulugundaki suyu hergun degistiriyorum vitasanol vitamin koyuyorum icine gunluk arada otuyor sesi gur fakat 3 gun once daha civil civildi keyfi yok

Hastalık belirtisi fakat saydığım şeylerde problem yoksa soğuk algınlığı veya can sıkıntısı olabilir. Dışkı çok önemli katı ve koyu kahverengi renkde olmalı ortası beyaz olmalı. Petshopa git ''avi-vit'' toz şeklinde olan bir vitamin var ondan al düzenli olarak kullan bu dediğim şey vitamin, ilaç değil kuşun bağışıklık sistemini artırır. Başka vitamin önerirse alma söylediğimi al haftada 2 gün suluğuna katarsın bu suyu 24 saatden fazla bekletmeden yenilemeye çalış. Bu arada kuşun bulunduğu yerde hava akımı olmaması lazım çok hassaslar bu konuda sıcak bir ortamda olsun.

Bulundugu yerde hava akimi olmamasi icin caba sarfediyorum cunku 2 cift kusum var ayni yerde hava akimi olsa diger kuslarda etkilenirei diye dusunuyorum aksam donerken pet shoptan avi vit alcam hafta 2 gun vericem bilgiler icin tesekkur ederim ama yinede kafama takildi aksam diski kontrolu yapicam yin3 paylasirim fotolari

Her kabarma hastalık belirtisi değildir. Dediğiniz gibi tüye girdiğinden de olabilir. Sularına 3 gün yarım suluğa 5 damla sirke katın. Beyaz sirke olsa daha iyi olur. Ayrıca Probiyotik alın ve 3 gün sonra sularına katmaya başlayın. Bir hafta kadar vitamin vermeyin. Çok vitamin vermek de iyi değildir. Haftada bir en fazla iki kez verin.

Geri