Karadeniz Pet

1 senedir kuşum hasta

esrayim

Yeni Üye
Merhaba, kuşum 1 senedir yem kusuyor, fakat kur yapmıyor, boynunu sallayarak topak halinde yemler kusuyor. Aydın'da götürmediğim veteriner kalmadı, en son ADÜ veterinerlik fakültesine götürdük olanaklar yetersiz diyerek sadece röntgen çektiler, kusmasını engelleyecek ilaç vs yazdılar. Bu 1 senelik süreçte triflucan, probiyotik,nervit enj. Çözelti vs bir çok ilaç kullandık veteriner tavsiyesi ile fakat kuşum iyice kötüleşti. Kakasında da sindirilmemiş yemler var, zayıfladı,hiç konuşmuyor,halsiz. Nolur yardımcı olun. Aracımız olmadığı için İzmir'e götüremiyorum, hava çok sıcak hayvan kötü durumda, otobüs yolcuğunu da göze alamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Dışkı fotoğrafı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-08-13-29-00-65_ff9f4748e95e98ccb680b698c50a8566.jpg
    Screenshot_2023-08-08-13-29-00-65_ff9f4748e95e98ccb680b698c50a8566.jpg
    863.2 KB · Görüntüleme: 17
Sindirim probleminden kaynaklı mı kusuyor acaba. Probiyotik kullanıyor musunuz sindirimi düzenler . Kafesinde grit kuş kumu bulunuyor mu beslenme düzeni nasıl , kaç gram kuşunuz ?

Sindirim probleminden kaynaklı mı kusuyor acaba. Probiyotik kullanıyor musunuz sindirimi düzenler . Kafesinde grit kuş kumu bulunuyor mu beslenme düzeni nasıl , kaç gram kuşunuz ?
Probiyotik bir dönem kullandık fakat kusmaları devam etti, grit kuş kumu, kalamar kemiği hepsi mevcut. İnanın Aydın da kuşla ilgilenen bir veteriner yok, ne tartıldı, ne farklı bir labaratuvar testi yapıldı, sadece en son götürdüğümde röntgen çekebiliriz denildi ve röntgen çekildi,fakat kilo kaybetti farkındayım göğüs kemiğini hissedebiliyorum

Keşke her ilde kuşlardan anlayan veteriner olsa ama ne yazık ki, inşallah şifa bulur kuşunuz, en azından kusmasının sebebi bilinseydi ona yönelik tedavi uygulanırdı. Ama beslensin mutlaka kendisi yemiyorsa siz yedirin

Probiyotiği 3 gün üst üste kullanın. Dışkı analizi yapıldı mı? Ya da tedavi olmasa bile dışkı analizi yapacak bir yer bulamaz mısınız?
Tavsiye edebileceğiniz bir probiyotik var mı? Dışkı analizi yapan bir veteriner bulunmuyor farklı yaptirabilecegim yerler mevcut mu? Aydın'da yaşıyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim

Merhaba ben çok bilgisi olan birisi değilim bilgisi daha iyi olanlar daha iyi yönlendirir elbette ama bundan 2 3 ay öncesinde benim kuşumda aynı durumdaydı veterinerlere götürdüm tahlil kilo ölçümü vs hiçbir şey yapılmadı kursak mantarı denildi fazla dozda ilaç önerdiler fakat hiçbir iyileşme göstermedi. Yine böyle bir site üzerinden etkileşime geçtiğim güzel insanlar sayesinde kursak mantarı olduğunu dışkı fotoğrafları ve videolarıyla kesinleştirdik ilaçlarını kullandık şükürler olsun ki iyileşti. Çok üzücü olduğunu bildiğim için sizede yazmak istedim belki faydası dokunur diyerek. Mamaist.com üzerinden aldığım probiyotik olarak entrobac vitamin olarak ise gervit vitamini bunları kullanmaya başladığımızda bile kuşum kendine gelmeye başlamıştı şimdide kullanıyoruz tavsiye ederim. Sitedeki numarayla da WhatsApp üzerinden iletişim sağladım ve kursak mantarı olduğunu konuştuk onun içinde ayrı bir ilaç gönderdiler belki sizde fayda görürsünüz inşallah

Merhaba ben çok bilgisi olan birisi değilim bilgisi daha iyi olanlar daha iyi yönlendirir elbette ama bundan 2 3 ay öncesinde benim kuşumda aynı durumdaydı veterinerlere götürdüm tahlil kilo ölçümü vs hiçbir şey yapılmadı kursak mantarı denildi fazla dozda ilaç önerdiler fakat hiçbir iyileşme göstermedi. Yine böyle bir site üzerinden etkileşime geçtiğim güzel insanlar sayesinde kursak mantarı olduğunu dışkı fotoğrafları ve videolarıyla kesinleştirdik ilaçlarını kullandık şükürler olsun ki iyileşti. Çok üzücü olduğunu bildiğim için sizede yazmak istedim belki faydası dokunur diyerek. Mamaist.com üzerinden aldığım probiyotik olarak entrobac vitamin olarak ise gervit vitamini bunları kullanmaya başladığımızda bile kuşum kendine gelmeye başlamıştı şimdide kullanıyoruz tavsiye ederim. Sitedeki numarayla da WhatsApp üzerinden iletişim sağladım ve kursak mantarı olduğunu konuştuk onun içinde ayrı bir ilaç gönderdiler belki sizde fayda görürsünüz inşallah
Çok teşekkür ederim, kursak mantarı ihtimaline karşı triflucan kullanmıştım fakat bir iyileşme belirtisi olmadı, siteye ve belirttiğiniz probiyotiğe, vitamine özellikle bakacağım, desteğiniz için teşekkür ederim.

Triflucan gibi ilaçların içinde şeker olduğu için ve insanlara yönelik ilaçlar olduğu için hiç önermemişlerdi bize kursak mantarı şüpheniz varsa ki dışkıda sindirilmemiş yem olması ve kusma hareketi kursak mantarı gibi benim kuşumda aynıydı sitedeki numarayla iletişime geçmenizi vitamini ve probiyotiği çok çok öneririm inşallah şifa bulursunuz

Merhaba, kursak mantarı olan kuşa sadece probiyotik, vitamin kullanarak asla iyileştiremezsiniz. Hastalığı bile baskılamaz. Muhtemelen kursak mantarı değildi ve vitamin, probiyotik sayesinde toparlandı.

Yalnızca probiyotik ve vitamin kullanmadık ayrıca bir ilaç gönderdiler diyerek yazdım zaten fungistop isimli kuşlara yönelik kursak mantarı ilacını kullandık ilaçtan önce ve sonra probiyotik ve vitamin kullandık

Yalnızca probiyotik ve vitamin kullanmadık ayrıca bir ilaç gönderdiler diyerek yazdım zaten fungistop isimli kuşlara yönelik kursak mantarı ilacını kullandık ilaçtan önce ve sonra probiyotik ve vitamin kullandık
Pardon probiyotik ve vitamin ismi verip kullandık diyince onlara ilaç diyorsunuz sandım. Evet fungistop kursak mantarında kullanılan bir ilaç. Kuşunuzun iyileşmesine çok sevindim. Umarım bir daha sizleri korkutmaz 🙏🏻

Tavsiye edebileceğiniz bir probiyotik var mı? Dışkı analizi yapan bir veteriner bulunmuyor farklı yaptirabilecegim yerler mevcut mu? Aydın'da yaşıyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim
Tablodaki ürünleri temin ediniz. Zaten üyemizde yazmış ama yinede yollayayım.
Oradaki oranlarda temin edebilirsiniz.
Ben ürünlerimi Karadeniz petten alıyorum güzel geliyor. Fiyatlarıda piyasaya göre uygun.
IMG_20230428_030934.jpg

Çok teşekkür ederim, kursak mantarı ihtimaline karşı triflucan kullanmıştım fakat bir iyileşme belirtisi olmadı, siteye ve belirttiğiniz probiyotiğe, vitamine özellikle bakacağım, desteğiniz için teşekkür ederim.
Bu arada dışkıda yem kusma ecoli gibi hastalıklarda da görülür. Ama 1 yıldır bu durumun olması tereddüt ettiriyor. Böylesine ciddi bir hastalık durumunda bir yıl dayanabilir miydi diye düşünüyorum. Yani sindirim sistemi üzerine de yoğunlaşmak doğru olabilir.
O yüzden dışkı analizi yapılması çok önemli. Aydın'da maalesef bir yer bilmiyorum. Triflucan işe yaramadıysa başka ilaç kullanılanilir ama kursak mantarı üzerine yoğunlaştığımızı gösterir bu da.
Yinede kursak mantarı için ilaç listesi bırakayım. Önceki kullandığınızı kullanmayın. Bağışıklık kazanmış olma ihtimaline karşı ve öncelik veterinerlerde kullanılanlar olmalı.
IMG-20230616-WA0005(2).jpg

Bu arada dışkıda yem kusma ecoli gibi hastalıklarda da görülür. Ama 1 yıldır bu durumun olması tereddüt ettiriyor. Böylesine ciddi bir hastalık durumunda bir yıl dayanabilir miydi diye düşünüyorum. Yani sindirim sistemi üzerine de yoğunlaşmak doğru olabilir.
O yüzden dışkı analizi yapılması çok önemli. Aydın'da maalesef bir yer bilmiyorum. Triflucan işe yaramadıysa başka ilaç kullanılanilir ama kursak mantarı üzerine yoğunlaştığımızı gösterir bu da.
Yinede kursak mantarı için ilaç listesi bırakayım. Önceki kullandığınızı kullanmayın. Bağışıklık kazanmış olma ihtimaline karşı ve öncelik veterinerlerde kullanılanlar olmalı.
Ekli dosyayı görüntüle 68770
Çok teşekkür ederim, bir an önce temin edeceğim, evde yerli bir muhabbet kuşumuz daha var onda hiçbir şey yok fakat jumbo olan 1 senedir böyle, diğer kuşun bağışıklığı olabilir mi

Çok teşekkür ederim, bir an önce temin edeceğim, evde yerli bir muhabbet kuşumuz daha var onda hiçbir şey yok fakat jumbo olan 1 senedir böyle, diğer kuşun bağışıklığı olabilir mi
Yerli kuşlar bir tık daha bağışıklı olabilir ama tabi ki kafesleri ayrı olsun ve yan yana durmasınlar. Yinede bulaşabilir çünkü

Geri