Karadeniz Pet

1 hf.dır mantar tedavisi yapıyorum

hceliks

Yeni Üye
Merhabalar
1 hf önce kuşlarımın resmini paylaşmıştım. Uzman arkadaşlar ceresinde mantar var demişlerdi.
5-6 gündür sanırım vazelin gibi birşey hergün ceresine ve ayaklarına sürüyorum.
yanlarında sanki biraz azaldı gibi
bu tedaviye devam mı etmeliyim?
ek başka öneriniz olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG_1981.JPG
    IMG_1981.JPG
    632.9 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_2038.JPG
    IMG_2038.JPG
    705.9 KB · Görüntüleme: 29
Hocam suluğunuz mantarlanmış nerdeyse. Suluklarını en geç haftada bir çamaşır suyuyla yıkayın. Ve her gün tazeleyin sularını. Kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin. Çamaşır suyuyla olabilir. Teramycin sürün ceresine.

Hocam suluğunuz mantarlanmış nerdeyse. Suluklarını en geç haftada bir çamaşır suyuyla yıkayın. Ve her gün tazeleyin sularını. Kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin. Çamaşır suyuyla olabilir. Teramycin sürün ceresine.
Çok teşekkür ederim. önerileriniz için...

mantar için ceresine teramycin yerine travazol krem kullanılabilir mi? daha etkilimidir acaba?? @Süleyman YERLİ

Son düzenleme:
Suyunu her değiştirmemde eski bir diş fırçasını ayırmıştım o fırçayla suluğun içini ve yalağından musluğun altında şöyle bir fırça ile geçiyorum ter temiz oluyor. Eğer yakınlarda diş fırçanızı değiştirme gibi bir düşünceniz varsa eskiyi atmayıp bu işlerde kullanabilirsiniz. Bütün dip bucak köşelere giriyor fırça kılları. Ya da baya uygun fiyatla satılan uyduruk diş fırçalarından alırsanız da işinizi görür.

Suyunu her değiştirmemde eski bir diş fırçasını ayırmıştım o fırçayla suluğun içini ve yalağından musluğun altında şöyle bir fırça ile geçiyorum ter temiz oluyor. Eğer yakınlarda diş fırçanızı değiştirme gibi bir düşünceniz varsa eskiyi atmayıp bu işlerde kullanabilirsiniz. Bütün dip bucak köşelere giriyor fırça kılları. Ya da baya uygun fiyatla satılan uyduruk diş fırçalarından alırsanız da işinizi görür.
Teşekkür ederim...

Geri