Yuvalikta zaman geçirme

Mustafa AYDOĞMUŞ

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba iyi forumlar. Yaklasik 5 aylik erkek ve 2 yada 3 aylik dışi muhabbet kuşlarim var. Bunlar son 2 yada 3 gündür yuvalikta beraber girip çıkıyorlar. Çiftleşme belirtisimi yardımınızı rica ediyorum.

Yem kusma doğal olarak içgüdüsel bir harekettir. Bu şekilde iletişim kurup sosyallesirler. Yuvaya girmek de içgüdüsel olabilir veya küçük oldukları için oranın rahatlığını bilip girmek istiyor olabilirler. Eğer yaşlarını doğru biliyorsanız şu an için çiftleşmeleri pek mümkün değil ama yuvalık kalsın, alışkın olsunlar ki ilerleyen zamanlarda yuvalık konusunda sıkıntı yaşamasınlar

Yem kusma doğal olarak içgüdüsel bir harekettir. Bu şekilde iletişim kurup sosyallesirler. Yuvaya girmek de içgüdüsel olabilir veya küçük oldukları için oranın rahatlığını bilip girmek istiyor olabilirler. Eğer yaşlarını doğru biliyorsanız şu an için çiftleşmeleri pek mümkün değil ama yuvalık kalsın, alışkın olsunlar ki ilerleyen zamanlarda yuvalık konusunda sıkıntı yaşamasınlar
Teşekkür ederim

Bende 2 takım var 1 yaşında. Yuvalık takılı 5 aydır. Zahmet edip girmediler. Kuşlarınız yumurtlayabilirde. Haftada 2 kere yumurta maması verin. Belki yumurta alırsınız. Kalamar ve gaga taşı ve kum kesin olsun bu sıra. Belli olmaz kuşların doğası belli olmuyor. Erkek çiftleşmeyi becerdi mi yumurta gelir.
Birde kuşların fotoğrafını paylaşın. Birde dışkısını. Az çok tahmin ediliyor.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 2 takım var 1 yaşında. Yuvalık takılı 5 aydır. Zahmet edip girmediler. Kuşlarınız yumurtlayabilirde. Haftada 2 kere yumurta maması verin. Belki yumurta alırsınız. Kalamar ve gaga taşı ve kum kesin olsun bu sıra. Belli olmaz kuşların doğası belli olmuyor. Erkek çiftleşmeyi becerdi mi yumurta gelir.
Birde kuşların fotoğrafını paylaşın. Birde dışkısını. Az çok tahmin ediliyor.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Suan fotoğraf paylasamam ancak yarin paylasirim. Disi kusun diskisi normal buyume falan yok. Kalamar ve kum surekli var zaten. Yani yaslari cok ufak hic ciftlestiklerini gormedim.

Yumurta mamasi haftada 2 defa falan veriyorum zaten. Insallah isteyen herkes yavru alir cok istiyorum bakalim...

Normalde 3 ay erken bir dönem ama doğaları gereği ilk tuy den sonra erkekler özellikle erken kızışma olabilir beslenme şekline göre yumurta maması vermeye devam ederseniz yakında dişi ya çiftleşme isteği artar ve ya en kötüsü kızgınlık yumurtası bırakabilir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Normalde 3 ay erken bir dönem ama doğaları gereği ilk tuy den sonra erkekler özellikle erken kızışma olabilir beslenme şekline göre yumurta maması vermeye devam ederseniz yakında dişi ya çiftleşme isteği artar ve ya en kötüsü kızgınlık yumurtası bırakabilir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]
Erkek zaten suan tuyde. Fakat disi daha yanlis bilmiyorsam 2 aylik falan. Mamayi vermeye devam edicem...

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri