YUVALIKTA YATIYOLAR

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hmz55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hmz55

Yeni Üye
cümleten s.a.konu başlığından da belli olacağı üzere kuşlar son 3 gündür akşamları yuvalikta yatıyorlar.ciftlestiklerini gormedim yalnız erkeğin dışının ağzına yem kustugunu 1kez gördüm.disiyi yeni aldım.2 hafta oldu geleli hiç yuvaliga girmemişti ama şimdi ise 3 gündür geceleri beraber yavrulukta yatıyorlar.sizce biseyler olabilirmi.simdiden teşekkürler.

Kalamar kemiği gaga taşı tüketimi dikkatini çeke ek kadar arttı dişinin belli kırıldı kuyrukta titremeye yukarı aşağı yapıyorsa olacaktır. Genellikle 1 hafta 15 gün arasında ilk yumurtayı bırakıyor. İyişallah çiftleştiklerini de görür yumurtaların dolu olduğu uda görürsün

kuş kumu ciddi şekild e tüketiliyor.kalamar kemiğini mamalarına toz olarak veriyorum.gunduzleri görmüyorum akşam eve geldigimde ikiside yuvalikta uyuduğunu görüyorum.acaba bu normal mi yoksa yumurta gelebilirmi

kuş kumu ciddi şekild e tüketiliyor.kalamar kemiğini mamalarına toz olarak veriyorum.gunduzleri görmüyorum akşam eve geldigimde ikiside yuvalikta uyuduğunu görüyorum.acaba bu normal mi yoksa yumurta gelebilirmi
Benim dişi hazırlaklara başladığında killi gaga taşını çok fazla tüketiyor. Yani bir çoğunu yere döküyor ama devamlı başında yumurta gelene kadar iki yada üç taneyi bitiriyor. Kalamar kemiğini ise çok az tüketiyor kuş kumunu ise nerde ise hiç yemiyor.Bende erkek yuvaya 2. yada 3 yumartaya kadaar hiç girmiyor sadece dişi çıktığında kafasını uzatıp bakıyor sonra dişiyi yuvaya kovalıyor. 3. yumurtadan sonra yuva ağzında yada içerisinde dişiyi beslemeye başlıyor yarım saat durduğuda oluyor daha fazla durduğuda ama dişi sadece dışkı yapmaya kalkıyor nerde ise hiç görmüyorum. Sultan Papağanları ise dişi erkek beraber yuvada bekliyorlar yumurta gelene kadar yumurta geldikten sonra erkek ara sıra beslemeye giriyor.

Senden korktukları için yuvaya da giriyo olabilirler ama yuvaya girmeleri iyiye işaret. Yumurtlayacağını büyük ihtimalle anlarsın dişi devamlı bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyor ve kuyruk atması denilen olay kesinlikle dikkatini çeker beli ve poposuda dikkat çekici şekilde belli oluyor. dişi yuvada iken ayakları ile eşeleme sesi kemirme kazma sesi duyarsın. Bu esnada bir kerede olsa eşleşme görürsen büyük ihtimalle yumurtalardan bazılarıda dolu olur.

Çiftin ilk kuluçka ları ise hepsinin boş olmasıda göz ardı ediliyor 2. ve 3. kuluçkalarda işi öğrenmeleri lazım. Benim muhabbet çiftimin birisi 7 aydır hiç yumurtlamadı bir çiftim 2. aydan sonra 5 yumurta yaptı ama hepsi boş çıktı şimdi 2. kuluçka hazırlığı yapıyor. Sultan papağanları ise ilk 2 kuluçka hepsi boş çıktı 4,5 kuluçkalarda 4 er tane yumurtanın hepsi dolu çıktı 2 sini büyütebildiler.

Geri