yuvalıktaki tüyler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan erhanmat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

erhanmat

Meraklı Üye
Çiftlerim daha yeni.Başka konuda bahsetmiştim.Yavaş yavaş tüyden çıkıyorlar.Kaç gündür var bilmiyorum yuvalıkta tüyler görüyorum.Fakat kuşların yuvalığa girdiğini hiç görmedim.Kafeste uçuşan tüylerin bu kadar yuvalığa girebileceğini sanmıyorum.Dişi kuş yuvalığı mı hazırlıyor?

Uçuşan tüyler yuvalığa girebilir. Hele ki yuvalık girişinde kaşınıyorlarsa epeyce birikebilir. Dediğiniz gibi yuva hazırlığı da olabilir. Buna gözlemleriniz sonucu sizin karar vermeniz gerekiyor.

Tunek yuvaliga uzak.yuvaligin tuneginde pek gormedim.

Dediğiniz gibi yuva hazırlığı olabilir

Göğüs kısmını kontrol edin tüylerinde azalma eksiklik varsa koparıp kendisi yuvaya bırakıyordur. Göğüs tüyleri tamamsa uçuşan tüyleridr. Düşen kanat, kuyruk tüylerinide yuvaya koyabilirler.

benim dişi kendisi kafes zemininden iri tüyleri alıp yuvalığa atıyor mesela

benım dısım kuluckaya yattıgından berı asırı tuy dokdu gogus kısmından popoya kadar tuylerı hep dokuldu kanat kuyrukda ole yuva tuy dolu yerlerde yumurta gelmeden oncede tuy vardı bukadar olmasada talas falan atmısdı bıde yuvaya talas koyarsanız daha ıı anlarsınız yuva hazırlıormu hazırlamıormu talas atar cunku yuva hazırlıorsa

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Kuşlar eve geleli 5 hafta oluyor.Ortam değişikliğinden tüye girmişlerdi.Kafeste tül var fakat, rahatsız olmamaları için tabanı temizleyip takıyorum.Tüle dokunmuyorum.O yüzden tülde kalan tüyler var.Bir de kanat çırpma arttı.
İnşallah kısa zamanda tüyden çıkar yavrularını görürüz.

Son düzenleme:
Erkek çek dişi albino
IMG_20171123_191207.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20171123_191207.jpg
    IMG_20171123_191207.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 21
Masallah cok guzeller kuslar tuydeykende yuvayla ılgılenebılıyorlar ve cok agır tuyde dıllerse yumurtada yapabılıorlar benım 6 gun once aldım cıft 2. gunden ıtıbaren yuvalıga gırmeye basladı dısı devamlı yuvalıkda az bı talas atmıs ıcınde yatıor cıkıor erkekde gırıor yanına baya ılgılıler bırde yenı esledım onları 8 gun once erkegı 6 gun once dısıyı aldım cok sukur es tuttular yıllardır es ler sankı o derece ıı anlasıor opusuyor kasıyor yem kusuor erkek kur yapıor dısı tuydeydı aldıgımda suan bıttı bıtcek tuy kafasında 1 2 tup kalmıs uzıcak sonra ınsallah yumurtalar gelır 1 ay ıcınde :) ınsallah sızınde kuslarınız yumurtlar dolu ve bakarlar yumurtaya

İnşallah. Kuşlarda yem kusma kaşıma falan var.Almadan önce eş tutmuşlardı.Yeni eşe atılmış kuşlar.inşallah yavrularını görürüz.Teşekkür ederim.

Sizin yuvaya girip girmediğini kontrol etmeniz lazım. Yuva girişine tünği yaklaştırın bir tane tünek sadece yuva girişinde bulunsun ve ilgilerini çekecektir.

Sizin yuvaya girip girmediğini kontrol etmeniz lazım. Yuva girişine tünği yaklaştırın bir tane tünek sadece yuva girişinde bulunsun ve ilgilerini çekecektir.
Yuvalıktaki talaşlar aynı şekilde duruyor.Girdiğini hiç görmedim.Kuşlar geleli 5 hafta oldu.Yeni alışıyorlar.Bence uçuşan tüyler girdi yuvalığa.

Geri