Yuvalık ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan husaysem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

husaysem

Meraklı Üye
Arkadaşlar yuvalığa talaş koymadım bit yapar diye, kum koyarsam zarar verir ve soğuk tutar, bende yem kabukları koydum sıkıntı olurmu daha iyi bir madde varmı koyabileceğim ?
Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@husaysem Bu zamanda artık talaş koymanın bir anlamı yok kum koyabilirsiniz hiçbir sorun yaratmaz, ayrıca yem kabuklarıda bir çözüm ama kum temizlik açısından daha iyi bir yöntem ;)

en iyisi kum .diğer yöntemleri temizlik açısından uygun bulmuyor üreticiler

Ama kum ilk defa yumurtlayacak kuşlar için iyi değil diyorlar soğuk turtuğu için yumurtanın bozulduğunu söylüyorlar

Bulabilirseniz, imkanınız varsa, ahsap yuvalık, ahsap folluk temin edip içine çam talaşı koyun. Doğal ortamlarında talaşı kendileri oluştururlar. Doğal hallerine yakın bir ortam oluşturmada her zaman yarar vardır. Çam, parazit oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Bulabilirseniz, imkanınız varsa, ahsap yuvalık, ahsap folluk temin edip içine çam talaşı koyun. Doğal ortamlarında talaşı kendileri oluştururlar. Doğal hallerine yakın bir ortam oluşturmada her zaman yarar vardır. Çam, parazit oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Kuş kumu talaş sana kalmış bazıları hiç bişey koymamış ama sana önerim kara çam talaşı diğerleri bit yapar.+kuşların folluklarına koyulan kum yeme kumu değil farklı bir kum çoğu kişi bunu karıştırıyor.

Kuş kumu talaş sana kalmış bazıları hiç bişey koymamış ama sana önerim kara çam talaşı diğerleri bit yapar.+kuşların folluklarına koyulan kum yeme kumu değil farklı bir kum çoğu kişi bunu karıştırıyor.

Yem kabuklarını alıyımmı dursun mu ?

Bir cok uretici misir granulu koyoyor kum çabuk sogudugu icin yumurtayi bozabilir diye dusunuyorum.

Geri