Yuvalık

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Umuterce
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umuterce

Yeni Üye
Gene ben Merhabalar kuşlarım çiftleşmemesine rağmen benim merak ettiğim konular var ya bu bit olayı sakıncalı baya adını duyunca kaşınıyorum Evde besleyince tabi annemde sıkıntı çıkarır öyle bişiy olursa ya çok araştırdımda hala kafam karışık benim yuvalık ım sadece üstten açılabilenlerden mesela diyelim yavrularımız oldu (inşallah) bu yuvalığı ne zaman temizlemeliyim nasıl bir temizlik uygulamalıyım deterjan,talaş ne kullanmalıyım bu bit oluşmasını engellemek için yavruları başka yere alıp yuvalığın nasıl temizlenmesi lazım? Bazıları ateşe veriyor,bazıları fırında yakıyor çok değişik şeyler cidden merak ettim yavrum olmamasına rağmen folluklar varmış galiba benim aklıma kirlenen yuvalığı çöpe atıp yeni yuvalık almak geldi Bit spreyi olarak ne önerirsiniz tozmu daha iyi acaba sizin gibi bilgili kişilerden bilgi almak çok mutlu ediyor beni cidden.

Yuvalıkta bit sorunu kötü bence kaldırıp direk çöpe atın kuşlarınız yuva ile şuan alakaları Yok diyorsunuz zaten güzelce yıkayın kafesi plastik folluklu yuvalık alın yada plaştik yuvalıklar var ondan alın takın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya yani şuanlık bit yokda yavrular olunca bit olurmu bilemiyorum ogünki temizlik nasıl olmalı? Plastik yuvalık demişsiniz o ney satılıyormu şu yuvalıga koyulan follugu bi anlıyamadım ben folluk olunca bit olmuyormu

Ya yani şuanlık bit yokda yavrular olunca bit olurmu bilemiyorum ogünki temizlik nasıl olmalı? Plastik yuvalık demişsiniz o ney satılıyormu şu yuvalıga koyulan follugu bi anlıyamadım ben folluk olunca bit olmuyormu

Plastik yuvalık komple plastik oluyor 40-50 tl arası fiyat plastik folluklu yuvalıkta bit sorunu biraz daha az oluyor hem temizlik olayındada daha rahat temizleyebiliyor petshoplarda bulabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yavrular yumurtadan cikip buyumeye baslaginda, follugu temizlemeniz gerek. Kirlenen follugu, temizi ile hizli sekilde degistirmek icin,iki adet folluk almanizda fayda var,

Evet böyle duyum almış idim diğer folluğu hazırlayıp yavruları ona koymak olmassa öyle yapıcam artık bu bit olayı sakıncalı ya kuşlar içinde bizim içinde

Geri