yuvalık tavsiyesi lazım arkadaşlar

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Samil
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Samil

Meraklı Üye
yuvalığıma ip koydum kalın yün ip. onlar kalsın mı yoksa almalı mıyım? yani boş mu olsun yuvalık?

İp in amacı nedir?? Hangi muhabbet kuşu yuvasında ip gördünüz de koydunuz ? lütfen konu açarken veya birşey yaparken önce bi araştırın muhabbet kuşu yuvasına ne konur diye yazdınızda size binlerce bilgi çıkar ama hiç birinde böyle birşey yazmaz, biraz araştırma bilgilenme lütfen...

İp in amacı nedir?? Hangi muhabbet kuşu yuvasında ip gördünüz de koydunuz ? lütfen konu açarken veya birşey yaparken önce bi araştırın muhabbet kuşu yuvasına ne konur diye yazdınızda size binlerce bilgi çıkar ama hiç birinde böyle birşey yazmaz, biraz araştırma bilgilenme lütfen...
Ne koyayım? Yutdışındayım, hamster talaşı bulamıyorum. Aldım ipleri. Az bi odun talaşı var içinde. Sadece o. Boş yani.

Ne koyayım? Yutdışındayım, hamster talaşı bulamıyorum. Aldım ipleri. Az bi odun talaşı var içinde. Sadece o. Boş yani.
Kusunuz muhabbet mi papagan mi oncelikle onu belirtin. Eger muhabbetse az birsey talas koyabilirsiniz. Yoksa koymayin. Kfes tabanina serdiginiz gazete veya yem kabuklarini zaten onlar yuvaya tasir. Papagansa da ipi kafese koyun yuvaliga mudahale etmeyin.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş muhabbet kuşu. Erkekle dişiyi ayrı kafeslerde yan yana kafesler. Kızışmaları için ayırdım. Bi arkadaş forumdan uzak yerlere koy demişti kafesleri. Birşey farkeder mi yanyana olmasıyla?

Birbirlerine ulaşacak kadar yakın olmadığı sürece yan yana olmaları sorun olmaz. Yuvalıktaki ipleri atın kemirgen talaşı bulamadığınızı söylemişsiniz bunun yerine kuş kumu (kışın pek tavsiye edilmez) koyabilirsiniz.

Birbirlerine ulaşacak kadar yakın olmadığı sürece yan yana olmaları sorun olmaz. Yuvalıktaki ipleri atın kemirgen talaşı bulamadığınızı söylemişsiniz bunun yerine kuş kumu (kışın pek tavsiye edilmez) koyabilirsiniz.
Ne kadar kuş kumu koyayım

Çok olmasına gerek yok. Plastik folluk veya yuvalığın içinde ki oyuğun zeminini kaplasın yeter.

Folluk yok ki, ben yaptım yuvalığı. İçi düz sunta yuvalığın
İçinin düz olması iyi değil yumurtalar sağa sola kayar veya çarparak kırılabilir. Yuvalığı siz yaptığınıza göre elinizden bu işler geliyor demektir. Yuvalığın içine ortası oyuk veya tamamen delik bir parça keserek koyun.
Fotoraf-0008-1.jpg

İçinin düz olması iyi değil yumurtalar sağa sola kayar veya çarparak kırılabilir. Yuvalığı siz yaptığınıza göre elinizden bu işler geliyor demektir. Yuvalığın içine ortası oyuk veya tamamen delik bir parça keserek koyun.
Fotoraf-0008-1.jpg
Eve gidince yollayacağım yuvalığın içini. Sizinkisi gibi ince sunta koydum ortasını deldim. Fakat 1-1,5 cm kalınlığında yani.

Geri