Yuvalığı takmalı mıyım?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan scgswlck
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

scgswlck

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 8 aylık erkek kuşumun yanına iki haftaya yakındır bir dişi kuş aldım. İlk 2-3 gün aynı kafeste anlaşamadıklarını gördükten sonra kafeslerini ayırmaya karar verdim. Yaklaşık bir haftadır ayrılar bu dönem içerisinde erkek kuşumun ceresinde kahverengilikler oluşmaya başlamış. Dişi kuşum da sürekli kafes tellerini kemiriyor. Çok hareketli sürekli sağa sola atlıyor. Dışarıya saldığımda ise erkek kuşumun dişi kuşun tüylerini düzelttiğini gördüm. Ne dersiniz, kızışmışlar mı? Yuvalığı takıp birleştirmeli miyim?

Fotograf paylasin. Erkek kusunuz dediginiz gibi ise disi olabilir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• 20180901_164232.jpg
    20180901_164232.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 35
Cereyi tam karsidan net cekebilir misiniz ? Birde bu kus tecrubeli mi, daha once hic ciftlesirken gordunuz mu ?

Kuşunuz disi gibi onun icin soruyorum.

Youtube da ciftlesme videosu seyretmissinizdir. Erkek kusun hal be hareketlerinde binlari gordunuz mu ? Heyecanlanma telden tele ucma, kafa sallama, ayak atma, konusur gibi şakima. Disi kuslar genelde ucmaktan ziyade tellerden gagalari ile tutuna tutuna yemlige, tunege iner. Eşelenme hareketi fazla olur. Birde car car anlamsiz oterler.

Youtube da ciftlesme videosu seyretmissinizdir. Erkek kusun hal be hareketlerinde binlari gordunuz mu ? Heyecanlanma telden tele ucma, kafa sallama, ayak atma, konusur gibi şakima. Disi kuslar genelde ucmaktan ziyade tellerden gagalari ile tutuna tutuna yemlige, tunege iner. Eşelenme hareketi fazla olur. Birde car car anlamsiz oterler.

Şöyle söyleyeyim, dişi kuşumda car car anlamsız ötmeler var. Kafes tellerine tırmanıp erkeğe kendini göstermeye çalışıyor. Erkek kuşum küçüklükten beri biraz çekinik, fazla ötmez çok hareketli değil rahatına düşkün bir kuş. Ama ikisini bir saldığımda gagalarını birbirlerine sürtüyorlar, erkek kuşum dişinin tüylerini düzrltiyor.

Ben cok uzman degilim, erkekler genelde hareketli oluyor. Bence cere forografini bir daha cekin. Net olsun, son resimde biraz fluydu. Ustalar yardimci olur.

Konuyu fazla saptırdık sorularımın cevabına ustaları bekliyorum.

Yuvalığı takıp bir koy bakalım. Yine kavga ederlerse değiştirmek zorunda kalabilirsin. İki kuşun cere fotosunu alabilir miyim

Ekli dosyalar

• 20180901_172441.jpg
    20180901_172441.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 27
  • 20180901_172427.jpg
    20180901_172427.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 23
Maviş dişi ve kızışmamış henüz
Telleri kemiriyor erkeğe kendini göstermeye çalışıyor, sebepsiz yere car car ötüyor yan yana geldiklerinde ise kur yapıyorlar birbirlerine. Sanırım kızışma döneminde dişi, süreci hızlandirmanın bir yolu var mı? Ne gibi takviye sağlayabilirim?

Erkek kuşun gagası sağlıksız uzamış. Ceresi kahverengi olmuşsa ve erkek ise (bazı fotoğraflarda dişi gibi duruyor) belki önemli değildir ama muhtemelen hormonal bir sorun var demektir. Siz erkeğin kafesine yuvalık takın. Şimdilik dişiyle biraraya getirmeyin. Bir süre daha beklemenizi tavsiye ederim

Erkek kuşun gagası sağlıksız uzamış. Ceresi kahverengi olmuşsa ve erkek ise (bazı fotoğraflarda dişi gibi duruyor) belki önemli değildir ama muhtemelen hormonal bir sorun var demektir. Siz erkeğin kafesine yuvalık takın. Şimdilik dişiyle biraraya getirmeyin. Bir süre daha beklemenizi tavsiye ederim
Teşekkür ederim yorumlarınız için dikkate alacağım.

Geri