Yuva değişikliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cengiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cengiz

Emektar Üye
image.jpg
image.jpg
İki saat önce yavrulu bir kuşun yuvasını değiştirdim. Yavrulara bakmaya başladı anneleri. Dün bir arakadas bununla ilgili bir konu açmıştı. Yavrular 15-20 günlük olunca genelde sorun olmuyor.

Maşallah.Sağ salim yeme düşerler İnşallah.Bu olay dişinin karakterine bağlıdır genelde. Bazı dişiler yuva değişikliği hatta ortam değişikliğinden hiç etkilenmezken bazıları da tam tersine strese girip yavru bakmaz veya kuluçkaya yatmazlar.

image.jpeg
Yanındaki yuvayıda değiştirdim anne yuvanın ağzında bakıyor

image.jpeg
Adım adım gelişmeler. Yuvanın içine henüz girmedi ama yuvanın ağzından yavruları beşliyor.

Pvc borudan kafes yurt dışı forumlarda da görmüştüm. Çok mantıklı gerçekten. Maşallah kuşlarınıza

Pvc borudan kafes yurt dışı forumlarda da görmüştüm. Çok mantıklı gerçekten. Maşallah kuşlarınıza
Tesekkürler Ali bey ilk yapmış olduğum salma kafesim. elimde market arabasının büyüklerinden vardı. kenarlarını kestim. boruları bükerek bir uçtan bir uca bağladım. ö kısım kariç etrafını kum teliyle çevirdim. ö kısmınıda elimdeki eski kafes tellerinden yaptım. elimde o sekilde market arabaları olsa yapmış olduğum diğer 3 salma kafeside o sekilde yapardım. beğendiğenmenize sevindim.

Bunlar hep tecrübe oluyor Cengiz bey kafamızda bir şeyler canlanmasına vesile oluyor. Ben teşekkür ederim asıl size.

Geri