YUMURTLAYACAK MI ?

Mert0655

Meraklı Üye
Arakadaşlar 11 gün önce kuşlarımı ilk kez çiftleşireken gördüm ve ondan sonra yaklaşık hergün çiftleştiler. Dişi kuş yuvalığa girip çıkıyor talaşları falanda düzenlemiş ama hâlâ yumurta yok son 2 gündür dişi kuş gaga taşını çok kemirmeye başladı aynı şekil ahşap tüneğide ve bu kemirme işlemini yaparken kuyruğunu havaya kaldırıyor sonuna kadar. Birde dün gece kuşlardan karanlıkta vik vik çok ince bir ses geliyordu odaya girdim kuşlar zaten yüksek bir yerde dişi yuvalığa girmiş ve bu güne kadar hiç yuvalığa girmeyen erkekte yuvalığın ağıznda duruyordu. Birde dişi son 2 gündür kuyruğunu kaldırdıktan sonra kanatlarını açıp serinliyor. Ama maalesef hâlâ yumurta yok ):

Toplam da 15 gün içerisinde yumurtlaması gerekir. Yuvalığa vs girmesi zaten yumurtlayacağı anlamına geliyor. Yumurta sıkışması durumuda görülebiliyor kuşlarda 15 günü geçipte kuşta halsizlik değişiklik görürsen veterinere götürmeni öneririm. Bu arada daha öncede sen görmeden çiftleşmiş olabilirler sen genede kuşta dediğim gibi halsizlik bir rahatsızlık görürsen veterinere götür gün sayma yani.

Toplam da 15 gün içerisinde yumurtlaması gerekir. Yuvalığa vs girmesi zaten yumurtlayacağı anlamına geliyor. Yumurta sıkışması durumuda görülebiliyor kuşlarda 15 günü geçipte kuşta halsizlik değişiklik görürsen veterinere götürmeni öneririm. Bu arada daha öncede sen görmeden çiftleşmiş olabilirler sen genede kuşta dediğim gibi halsizlik bir rahatsızlık görürsen veterinere götür gün sayma yani.
Dişi kuşu sonradan aldım zaten erkek kızışmıştı baya dişiyi aldım 4 gün sonra ilk kez çiftleştiler. Ondan sonra da hergün veyada 2 günde bir çiftleşiyorlar. Dediğiniz gibi 15. Günü bekliycem sonrasında bakalım teşekkürler.

Geri