Yumurtlamak Üzere Olan Dişinin

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Yumurtlamak Üzere Olan Dişinin yuvaya girmesi, popsunda şişlik ve duruşu tamam arkadaşlar, Sadece bana garip gelen şey dişi ve erkek kuş yuvanın içi yerine yuvanın alt kısmında kafes tabanında bekliyorlar, arada bir yem vs yedikten sonra beklemeye devam ediyorlar.

Endişem şu ki kuş yuvaya girip çıkıyor sıklıkla ama gidip de tabana yumurtlamaz değil mi? Bu konuda ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum, tecrübesi olan arkadaşlar yorum atarsa memnun olurum.

tabana yumurtlamaz ınsallah eger yumurtlarsa alıp yavruluga koyarsın sonrasında tabana bırdaha yapmaya bılır yumurtayı yuvalıkda gorunce bırde kusun nasıl haraketlımı tabanda duruyorsa devamlı yumurta sıkısması olmus olabılırmı dıe dusundum cunku bıyerde okumusdum yumurta sıkısması olan kus tunekde durmaz yuvada durmaz tabanda dururmus devamlı

tabana yumurtlamaz ınsallah eger yumurtlarsa alıp yavruluga koyarsın sonrasında tabana bırdaha yapmaya bılır yumurtayı yuvalıkda gorunce bırde kusun nasıl haraketlımı tabanda duruyorsa devamlı yumurta sıkısması olmus olabılırmı dıe dusundum cunku bıyerde okumusdum yumurta sıkısması olan kus tunekde durmaz yuvada durmaz tabanda dururmus devamlı
dediğin iyi oldu poposuna bakayım hemen.

bak bırde atabılırsen resım yolla bızde bakalım ne var ne yok
zor yakaladım elimi mahvetti ısıra ısıra :) popoda yumurta sıkışması yok çok şükür, tüylerde seyrelme var, fotoğraf çektirmiyor, zaten yaklaştığım anda yuvaya kaçıyor...

genç kuşlar yuvayı daha geç tanıyıp alışmakta. Bu alışma süreci ilk yumurtayı yapana kadar sürmektedir. İlk yumurtayıda tabana yapabilir sıkıntı olmayacaktır. geri yuvasına bırakın

zor yakaladım elimi mahvetti ısıra ısıra :) popoda yumurta sıkışması yok çok şükür, tüylerde seyrelme var, fotoğraf çektirmiyor, zaten yaklaştığım anda yuvaya kaçıyor...
cok sevındım bende ole bı suphe yasamısdım ama sonra yersız oldunu anladım yumurta gelınce ılk kuluckada turan cem beyınde dedı gıbı tabana yumurtlaya bılıor ama sonrasında yuvalıga alısır oraya yaparsa yumurtayı yuvalıga koyarsın benım yumurtalı dısım da once 1 kulucka gecırdıgı ıcın tecrubelı oyuzden bana zorluk cıkarmadı herseyı halledıor cok sukur :)

genç kuşlar yuvayı daha geç tanıyıp alışmakta. Bu alışma süreci ilk yumurtayı yapana kadar sürmektedir. İlk yumurtayıda tabana yapabilir sıkıntı olmayacaktır. geri yuvasına bırakın
akşam tünekte ama sabahtan akşama kadar yuvaya giriyor yem yiyor ve tabanda bekliyor, bakalım ne yaşayacağımızı zaman gösterecek...

cok sevındım bende ole bı suphe yasamısdım ama sonra yersız oldunu anladım yumurta gelınce ılk kuluckada turan cem beyınde dedı gıbı tabana yumurtlaya bılıor ama sonrasında yuvalıga alısır oraya yaparsa yumurtayı yuvalıga koyarsın benım yumurtalı dısım da once 1 kulucka gecırdıgı ıcın tecrubelı oyuzden bana zorluk cıkarmadı herseyı halledıor cok sukur :)
bu geçen haftaki hali :) daha yumurtaya zamanı var kanatları bugünlerde düşmeye başladı...

bu geçen haftaki hali :) daha yumurtaya zamanı var kanatları bugünlerde düşmeye başladı...

ben sana bısı dım her kusta kanat dusmuor benım yumurta yapan kusun kanatları cok hafıf dusukdu yumurtayı en ıı anlama yolu yuvaya olan ılgı dıskısının buyuklugu ve popo sıskınlıgı kanat dusuklugu herzaman dogru bılgıyı vermıor mesela benım tuyden yenı cıkan cıftımde dısının kanat baya baya dusuk sırtıda cıkık bılmesem yumurta var sanıcam ama dıskısı cok buyuk dıl ve karnıda sıs dıl ama yuvalıa ılgısı var kanat dusuklugu ılk yumurtayı yapdıkdan sonra oluyor baya dusuyor :)

ben sana bısı dım her kusta kanat dusmuor benım yumurta yapan kusun kanatları cok hafıf dusukdu yumurtayı en ıı anlama yolu yuvaya olan ılgı dıskısının buyuklugu ve popo sıskınlıgı kanat dusuklugu herzaman dogru bılgıyı vermıor mesela benım tuyden yenı cıkan cıftımde dısının kanat baya baya dusuk sırtıda cıkık bılmesem yumurta var sanıcam ama dıskısı cok buyuk dıl ve karnıda sıs dıl ama yuvalıa ılgısı var :)
geçen bir petshopda gördüm, kuş yumurtluyormuş hali o kadar kötüydi ki, beli kırılmış kanatlar düşmüş... Kuşların çiftleşmesinden bu yana 3 hafta olacak nerdeyse, yuvaya girip çıkma, herşeyi kemirme, karında şişlik, dışkı büyümesi, hepsini yaşadık ama yumurta daha yok :)

geçen bir petshopda gördüm, kuş yumurtluyormuş hali o kadar kötüydi ki, beli kırılmış kanatlar düşmüş... Kuşların çiftleşmesinden bu yana 3 hafta olacak nerdeyse, yuvaya girip çıkma, herşeyi kemirme, karında şişlik, dışkı büyümesi, hepsini yaşadık ama yumurta daha yok :)
tmm ısde cok yakın yumurta butun belırtıler var masallah 1 haftaya gelır bence yumurta ama onemlı olan sessız ısık alan bır odada olsunlar ozaman daha cabuk yumurtluyor bunu deneyım ettım belkı ben ılk basda kusları bos odaya alsaydım suan yavrular yumurtadan cıkmısdı ama basda hata ettım sonradan bos odaya alınca 15 gunde yumurtladı :)

Geri