Yumurtlama ve yer değişikliği

Mgkhnyavas

Meraklı Üye
Merhabalar 1 çift eş muhabbet kuşlarım var. Kuşum daha önce 5 yumurta yaptı ilk kuluçkasıydı hepsi boş çıktı. İkinci kuluçkasında 3 de 2 başarılı oldu lakin her 2 yavruyu da yolarak öldürdü.
Son 1-2 haftadır çiftleşmeye tekrar başladılar ve ilk yumurtasını bıraktı. (Kafesin içine) yuvalığı takmadım çünkü ayın 15inde taşınacağım. Hala kuyruğu sallanmakta kanatlar düşük yumurta gelecek belli.
Sorum şu şekilde bu yumurtaları altından almalı mıyım? Alırsam nasıl almalıyım strese girer mi?

İmkanın varsa yuvalığı tak derim gelecek kuluckalarda sorun olabilir

Yuvayı takmam ne ifade edecek? İlk yumurtayı bıraktı. Başka yumurtlamasa dahi 18 günden aşağı sürmüyor kuluçka ayın 15nde taşınacağım. Başka yumurtlarsa da diğer yumurtalardan yavru çıkması da mümkün değil o tarihte

İsterseniz yuvalığı takın hepsini ona yumurtlasın sonra yumurtlaralı alırsınız veya bırakın yumurtalar yuvalıkta kalsın taşınırken yuvalığı iyi bir yere koyun yumurtalar kırılmasın birde sıcak olsun.Birde bir sorum var yumurtlayan kuşlar evcil mi yabani mi?

Evcil evcil olmasına da yer değişikliğinden sonra yumurtanın üstüne yatmıyorlar diye biliyorum

Yardımcı olacak kimse yok galiba kuş yumurtlamaya devam ediyor

Üstleri kapalı dursun taşınacağınız yere kişisel aracınızla gidiyorsanız bir problem olacağını düşünmüyorum yavrular büyüyene kadar da açmazsınız üstünü etkilenmezler.

Geri