Yumurtlama ve kuluçkaya yatma

Uygar Acar

Yeni Üye
IMG_0885.JPG
IMG_0885.JPG
arkadaşlar p.tesi akşamı bir çift muhabbet kuşu aldım eve getirdim kafesini ayarladım 3 yemlik 2 suluk 1 gaga taşı 2 tünek 1 yuvalık.aldıgımda 1 tane yumurtası vardı yuvalıga hiç girmedi perşembe günü 2.yumurtasını çıkarmış ama kafes tabanına bırakmış yumurtayı sadece kırmış yememiş yani.aldıgım günden beri yuvalıga hiç girmiyor.birbirleri ilede fazla ilgilenmiyorlar gördüğüm kadarı ile.evin salonuna yerden yaklaşık 2 metre yüksekliğe astım gece 1 den akşam 6 ya kadar tek başlarına evdeler akşam eve gelince bizimle karşılaşıyorlar.eve geldikten sonra salonda oturuyoruz tv izliyoruz.yumurta maması veriyorum ama fazla yemiyorlar.bugün evde 5.günleri. Bu kuşların tekrardan çiftleşmeleri hareketlenmeleri ve yuvalıga girmeleri için ne yapabilirim önerileriniz nedir

Ekli dosyalar

• IMG_0884.JPG
    IMG_0884.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 11
Yeni ortamlarına alışmaları için onlara zaman verin. Bu sürede rahatsız edilmeyecekleri bir ortam sürenin kısalmasına yardımcı olacaktır. Yumurta mamasını haftada 1-2 gün yemeselerde yapmaya devam edin. Ortama alışınca herşey yoluna girecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 11138 Ekli dosyayı görüntüle 11138 arkadaşlar p.tesi akşamı bir çift muhabbet kuşu aldım eve getirdim kafesini ayarladım 3 yemlik 2 suluk 1 gaga taşı 2 tünek 1 yuvalık.aldıgımda 1 tane yumurtası vardı yuvalıga hiç girmedi perşembe günü 2.yumurtasını çıkarmış ama kafes tabanına bırakmış yumurtayı sadece kırmış yememiş yani.aldıgım günden beri yuvalıga hiç girmiyor.birbirleri ilede fazla ilgilenmiyorlar gördüğüm kadarı ile.evin salonuna yerden yaklaşık 2 metre yüksekliğe astım gece 1 den akşam 6 ya kadar tek başlarına evdeler akşam eve gelince bizimle karşılaşıyorlar.eve geldikten sonra salonda oturuyoruz tv izliyoruz.yumurta maması veriyorum ama fazla yemiyorlar.bugün evde 5.günleri. Bu kuşların tekrardan çiftleşmeleri hareketlenmeleri ve yuvalıga girmeleri için ne yapabilirim önerileriniz nedir
Üretimhaneden geldiyse insansız bi odaya koyun derim.güneş doğunca uyanır batınca uyurlar genel olarak.sizinle birlikte tv izlemezler .şuanki düzene alışırlarmı bilmem .strese girebilirler.evde yavrulayan çift alsaydınız yine eve gelecegi için çok yadırgamazlar.aynı ortamı sağlarsanız yeniden yumurtlar.saglayamazsanız alışana kadar yumurtlamaz.çiftiniz insana alışık degilse zaten oturdugunuz odaya koymayın.hem salonumda dursun hem seveyim hem yumurtlasın diyorsanız yani hayaliniz buysa alın bir dişi bir erkek yavru yanınızda büyütün.yerde büyütün yerde bile yumurtluyorlar.alıştıklarını yapıyorlar yani.yetişkin yabani çift o odada çok zor.o son yumurtayı mecburiyetten bırakmış.devamı gelmez.iyi üretimler olur inşl.

Bir arkadaşımın petshopundan aldım ortalama 40 çifti var ayrıyeten 150-200 tanede normal satış yapıyor.2016 ın ilk yavrularından daha önce evde beslenmiş mi bilmiyorum.ilk yumurtalarıymış.eşim ile ben sabah 7 gibi evden çıkıyoruz akşam 6tıda eve geliyoruz.aynı odada oturuyoruz kuşlarla

Öncelikle kuşun tüm davranışları normal. Ortam değiştiği alıştığı ortamdan ayrıldığı için yuvaya girmemesi ve yere yumurtlaması, yumurtayı kırması normal. Kuşlarınız üretimhaneden geliyor ise alışmaları daha fazla zaman alabilir. Ortama alışmaları 1 ay sürebilir. Yapacağınız 2 uygulama var. İlk önce 2-3 gün suluktan hergün tazeleyerek kuru maya 2-3 günde multivitamin desteği yapın. Bu uygulama alışma sürelerini kısaltacaktır. Hayırlı üretimler.

Geri