yumurtlama oncesi disideki belirtiler mi ?

oncelikle merhaba arkadaslar kac gundur yuvadan cikmaz oldu disi kusum kanatlarini hafif acip kapatiyor sık sık kuyrugu cok asagi inip cikiyor yumurta mamasini masallahi var cok tuketiyor diski kisminda beyaz tuyler gozukuyor artik şişlik var yumurta geliyor mu onun mu belirtileri acaba

Fotograf atarmisiniz birkac tane

fotoğraf atarsanız net bir cevap verebiliriz

fotoğraf atarmısınız nasıl çıkarıyor yumurtanın hali ne ? dişi hamilemi filan bakabiliriz bu sayede iyi akşamlar

fotoğraf atarmısınız nasıl çıkarıyor yumurtanın hali ne ? dişi hamilemi filan bakabiliriz bu sayede iyi akşamlar
20171004_231651.jpg

Ben tam olarak anlayamadim konuyu pekte bilmiyorum başkalarını etiketleye bilirsiniz sizin için bilgisi ile unlu selçuk beyi etiketliyorum teşekküre gerek yok ;)
@Selçuk YÜKSEL

D vitamini fosfor ve kalsiyum takviyesi yapmalısınız. Kabuksuz yumurtanın sebebi budur. hatta dişi tehlikede elinizi çabuk tutun.

bi guzel kalsiyum takviyesi yaptimda bunlara daha once bakan kisi ne mamaya alistirmis ben mamaya zor alistirdim disi kus ondan sonra yumuta kabuklarini bol bol tuletti yumurta mamasiylan kalamar kemigi aldim pek gormedim tukkettigini sanki bole ne oldugunu bilmiyor yoksa disi kusum masallah enerji kalsiyum ihtiyacini gidermek icin yemlikten basini bile kaldirmadi dun bugun daha iyi ilk yavrusu olucak olursa tabi Allah in izniyle icimdeki suphe acaba bakarlarmi yavrulari acemilik yasayipta ac birakmasinlar

ikinci yumurtada kabuksuz tam denilebilir ilkine gore ustundeki kabuk gibi biraz sert kuslarim kafese yumurtanin saglikli olmadigindan mi bide yuvadalar hep aslinda

Öyle karışık yazmışsınız ki :)) siz okuyun anlarsanız tercüme edin bana :)) her halükarda kalsiyum ve d vitamini takviyesi yapın.

Kabuksuz yumurtayı yuvaya yapsa ne anlayacak ki ? Siz dediklerimi yapın zamanla yoluna girer.

Geri