Yumurtaya Yatmıyorlar

Emrah0101

Yeni Üye
arkadaşlar dün konu açmıştım yeni aldığım muhabbet çiftinde yumurta vardı altında 4 tane ama bizim eve gelince kuşlar tabi ortama alışamadı yuvaya girmiyorlar ve malesef yumurtalar baya bi damarlı yani dolu halde ben ne yapabilirim yazık günah ölürlerse. yada iş işten geçtimi lütfen anlayanlar yardımcı olsun

arkadaşlar dün konu açmıştım yeni aldığım muhabbet çiftinde yumurta vardı altında 4 tane ama bizim eve gelince kuşlar tabi ortama alışamadı yuvaya girmiyorlar ve malesef yumurtalar baya bi damarlı yani dolu halde ben ne yapabilirim yazık günah ölürlerse. yada iş işten geçtimi lütfen anlayanlar yardımcı olsun
Bende senin gibi bir takım alacağım 5 yumurtası vardı altında alıp eve getirmedşm dün ilk yavru çıkmış yumurtadan tüm yavrular çıktıktan 5 10 gün sonra alıp getireceğim çünkü ortam değiştiği zaman yumurtaya yatmama yavruya bakma hatta yumurtayı kırma sorunları boy gösterebiliyor. Aldığın kişi üreticiyse illaki başka çifti.vardır yumurtaları geç kalmadan al götür kendi çiftlerin altına atsın

aldıktan sonra pişman oldum da bide anlamadığım sizce yumurtalardan yavru çıkarmı ?

aldıktan sonra pişman oldum da bide anlamadığım sizce yumurtalardan yavru çıkarmı ?
Yumurtaya yatmazsa yavru çıkmaz hocam. Dediğim gibi geç kalmadan yumurtaları bakacak başka bir veya birkaç çiftin altına koymalısınız. Siz kuşları üreticiden mi aldımız petshoptan mı

petşop ama aynı zamanda üretici kendisi
O zaman iletişime geç yumurtaları götür kendisindeki çiftlerin altına koysun illaki bakıcı çifti vardır ha yoksa bile birer ikişer yumurtası az olan yumurtalı çiftlerin altına paylaştırır kuşlar genelde farketmeden koyulan yumurtayada bakar bu şekilde.

Geri