Yumurtayı çıkarmıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan küb_ra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

küb_ra

Meraklı Üye
Merhaba benim çift kuşlarım var dişi kuşum 6 tane yumurta yaptı ilk 5 tanesini 2 günde bir 6. Yı 3 günde yumurtladı bir tane daha var yumurtası belli ama 5-6 gün oldu yumurtayı çıkarmıyor neden olabilir sizce bir sorunu mu var acaba ? :/
Keyfi yerinde ama çok sinirli ve sürekli ağzını aç kapa yapıyor nefes alırken zorlanıyor ve bedeni sanki normalden daha sıcak

Yumurta ne zamandır var? Tahmini üç haftalık bir süreç olarak biliyorum uzunsa yumurta sıkışması olabilir. Karnına hafifçe, sert bastırmayacak şekilde masaj yapabilirsiniz.
Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

Yeterli kalsiyum ve mineral sağlayamadıysa yumurta sıkışmış olabilir. Arkadaşların da dediği gibi ağızdan zeytinyağı verip biraz daha gözlemleyin. Yumurtayı çıkartamayacak durumdaysa elle müdahele gerekebilir.

6. Yumurtasını geçen Cumartesi yaptı yani bugün 6. Gün oldu yumurta sıkışması oldu sanırım yumurta falanda veriyorum aslında beslenmesi iyi daha geçen ay 3 tane yavrusu oldu o zaman ben zeytinyağı vereyim ona masaj yapayım fotoğraf ekleyemiyorum uyuyorlar şuan yarın atarım :/

Yumurta ne zamandır var? Tahmini üç haftalık bir süreç olarak biliyorum uzunsa yumurta sıkışması olabilir. Karnına hafifçe, sert bastırmayacak şekilde masaj yapabilirsiniz.
Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?
6. Yumurtasını geçen Cumartesi yaptı yani bugün 6. Gün oldu yumurta sıkışması oldu sanırım yumurta falanda veriyorum aslında beslenmesi iyi daha geçen ay 3 tane yavrusu oldu o zaman ben zeytinyağı vereyim ona masaj yapayım fotoğraf ekleyemiyorum uyuyorlar şuan yarın atarım :/

Geri