Yumurtasinin Boyutu Hakkinda

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melik

Yeni Üye
Merhabalar;
Muhabbet kuşum 3 gün önce ilk yumurtasini yaptı ikinci yumurtasini bu gün yaptı ve bu yumurta normal yumurtanın yarısı kadar belki daha küçük bu konu hakkında yorumlarinizi rica ediyorum.

Teşekkürler.

Merhabalar;
Muhabbet kuşum 3 gün önce ilk yumurtasini yaptı ikinci yumurtasini bu gün yaptı ve bu yumurta normal yumurtanın yarısı kadar belki daha küçük bu konu hakkında yorumlarinizi rica ediyorum.

Teşekkürler.
Kusun kafesinde kalamar kemigi bulunuyor mu ? Bu kücük yumurta kalsiyum eksikliginden kaynaklanabilecegi gibi kizginlik yumurtasi da olabilir
Keyifli hobiler

Kusun kafesinde kalamar kemigi bulunuyor mu ? Bu kücük yumurta kalsiyum eksikliginden kaynaklanabilecegi gibi kizginlik yumurtasi da olabilir
Keyifli hobiler

Malesef bulunmuyor...kızgınlık yumurtası olduğunu sanmıyorum çiftleşme gerçekleşiyor ve neden 3 gün sonra yumurtluyor ayrıca bu yumurta neden küçük?

Malesef bulunmuyor...kızgınlık yumurtası olduğunu sanmıyorum çiftleşme gerçekleşiyor ve neden 3 gün sonra yumurtluyor ayrıca bu yumurta neden küçük?
Önceki mesajımda da anlattığım üzere kuşta kalsiyum eksikligi var. Bir kafeste kalamar kemiği olmazsa olmazdır. Kuş ondan aldığı parçalarla kalsiyum ihtiyacını giderir ve yumurta yapacak gücü kendisinde bulur. Kalamar kemiği koymazsaniz kuşunuz bi vakit sonra kabuksuz yumurta yapacak belki de kalsiyum eksikliğinden hasta düşecektir.

Resim yok mu merak ettim

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kalamar kemigi muhakkak koyunuz dogukan haklı

Ekli dosyalar

• 20161122_125409.jpg
    20161122_125409.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 57
Kuş kumu kuşların yemesi içindir. Keza yem de öyle. Timsahların ve caretta carettalarin yumurtlamak için seçtikleri yer kumlardır. Muhabbet kuşlarının yuva malzemesi olarak talaş kullanılır. Eğer yuvalıkta yem kullanılırsa bit yapar. O küçük yumurtadan yavru çıkma ihtimali yok. Kalamar kemiğini bir önce temin edin

Aa hakkatten de cok kucuk mus.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri