Yumurtalardan yavru çikmiyor

zeynepdmr

Yeni Üye
30 a yakın yumurta yaptılar eski yunurtalarda damar yoktu yeni olan 7 yumurtanın 4 tanesinde damar ve kalp atışı mevcuttu onları gördükten sonra yumurtalara dokunmadım 3 haftadan fazla oldu dışı kuş ve erkek kuş yumurtaya yatmıyor bu gün baktım ve hala aynı damarlı şekilde kalp atışı da mevcut değil kuşlar da yumurtalara yatmıyor bit gözlemledim ilaç sıktım yumurtalara ne yapmam gerekir buz gibi olmuşlar.

1. Yazın üretim yapılmaz. Ortam sıcaklığı yüksekse nem aşırıysa yuvalığın içi daha sıcak olur ve elbette ebeveyn kuşlar yumurtalarla ilgilenmeyebilir.
2-) Sıcak hava yumurtanın nemini kurutabilir böylece yumurtaların bozulmasına sebep olabilir.
3-) Sıcak ve yüksek nemli yuvalıkta bakteri mantar üremesi kolaylaşabilir.
4-) Anne kuş 1 yaşından küçük ise yumurtalarla ilgilenmeyebilir. 1 yaşından önce üretim önerilmez.
5-) Bit için yuvaya veya kuşlara ilaç sıktı iseniz kuşlar zarar görebilir eğer zehirliyse, yuvalığa da bu sebeple girmeyebilirler.
6-) Yumurtalar 7-8 günlük olduysa kontrol edin eğer boşsa yumurtaları kaldırın kuluçkayı sonlandırın, yuvalığı kafesten çıkartın.

1. Yazın üretim yapılmaz. Ortam sıcaklığı yüksekse nem aşırıysa yuvalığın içi daha sıcak olur ve elbette ebeveyn kuşlar yumurtalarla ilgilenmeyebilir.
2-) Sıcak hava yumurtanın nemini kurutabilir böylece yumurtaların bozulmasına sebep olabilir.
3-) Sıcak ve yüksek nemli yuvalıkta bakteri mantar üremesi kolaylaşabilir.
4-) Anne kuş 1 yaşından küçük ise yumurtalarla ilgilenmeyebilir. 1 yaşından önce üretim önerilmez.
5-) Bit için yuvaya veya kuşlara ilaç sıktı iseniz kuşlar zarar görebilir eğer zehirliyse, yuvalığa da bu sebeple girmeyebilirler.
6-) Yumurtalar 7-8 günlük olduysa kontrol edin eğer boşsa yumurtaları kaldırın kuluçkayı sonlandırın, yuvalığı kafesten çıkartın.
Devamlı kendileri yumurta yapıyor en az 30 a yakın yumurta yaptılar kıştan bu yana ve hiç yavru alamadik anne kuş 3 yaşında Yumurtalar damarlı bir şekilde ilk günlerde kalp atışı da mevcuttu

Devamlı kendileri yumurta yapıyor en az 30 a yakın yumurta yaptılar kıştan bu yana ve hiç yavru alamadik

Çiftleşmeden yumurta oluyorsa kızgınlık yumurtası denir ona öyle bir durum varsa kuşta kalsiyum eksikliği fazla olabilir. Eğer sürekli çiftleşiyorlarsa verdiğiniz yiyeceklere dikkat edin takviye falan veriyorsanız programı düzenleyiniz. Yuvalık yazın kafeste takılı olmasın...

Geri