Yumurtalara yatmama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Madtech
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Madtech

Yeni Üye
Arkadaşlar resimdeki dişi yumurtladı,gündüzleri hava aydınlıkken yatıyor,hiç bir sorun yok ancak hava karardıktan sonra dışarı çıkıyor,tünekte uyuyor.Bir de üç gündür yeni yumurta gelmedi.Bu durumlar normal midir?.
01EkOY.jpg

Uc gundur yumurta gelmediyse o kizginlik yumurtasi olabilir

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlayamadım ortam sessiz arada bir giriliyor yanlarına.Sabahları erken kalkıp izlemeye çalışıyorum çiftleşiyorlar mı diye göremedim bir daha bakıcam yarın.Normal de gece gündüz yatıyor değil mi yumurtalara

Anlayamadım ortam sessiz arada bir giriliyor yanlarına.Sabahları erken kalkıp izlemeye çalışıyorum çiftleşiyorlar mı diye göremedim bir daha bakıcam yarın.Normal de gece gündüz yatıyor değil mi yumurtalara
Normalde gece gündüz yatıp arada bir dinlenmeye, su içmeye vs için çıkar. Lakin ilk yumurtaya yatmama durumu normal olabilen bir durumdur. Yatmaması boş olduğu anlamına da gelmiyor. Benim çiftimin dişisi ilk yumurtasına 2 gün geceleri yatmadı ama tam tarihinde çıktı. Araştırdığımda da ustalar bu durumun normal olduğunu söyledi ki öyle de oldu zaten. Endişe etmeyiniz . Sakin ortamında herşeyi tam şekilde sağlıklılar ise onlar doğası gereği gerekeni yaparlar. Umarım en kısa zamanda yavruları görmeniz temennisiyle...

Beklemekten başka çare yok teşekkürler yorumlar için

Genelde ilk iki yumurtaya yatmazlar yatıyor gibi görünseler bile ısıtmazlar sadece korumak için yuvalığa girerler. Normalde iki günde bir yumurtlarlar. Ancak bazen bu 3-4 günü bulmaktadır. Siz fazla rahatsız etmeyerek gözlemleyin. Kafeste kalamar kemiği ve kum mutlaka bulunsun. Ayrıca D vitamini içeren bir multi vitamin verin mutlaka.

İki şer gün arayla nekton s ,normal içme suyu,elma sirkesi,probiyotik veriyorum haftada bir de yumurta maması.

Geri