Yumurtalı Çift

furkan taha

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Bir hafta önce bir arkadaş tayin nedeniyle yumurtalı bir çift muhabbet kuşu takımını bana verdi. Altında 6 yumurta vardı. Ayın 4'ünde ilk yavru çıktı fakat şu ana kadar başka çıkan yavru olmadı.Yumurtalar işaretli olmadığı için müdahale edemiyorum. Ne yapmam gerekiyor???
Bir de anne kuşta tüy dökme başlamış normal mi???

Annenin tüye girmesi çok kötü olmuş geçmiş olsun. Çok çok iyi beslemen lazim vitamini eksik etme forumdan mama tariflerine bak. 4 ünde çıkan yavruyu ilk yavru kabul edip ona göre hesap yapmanız lazım. 6-8-10-12...diye dusuneceksiniz. Ayın 14 unde son yavrunun gelmesi gerekir siz 15 ine kadar beklersiniz sonra çıkmayan yumurtaları çıkarın yorgun anne boşa yatmasın. Yavruyu besliyor mu peki.

Annenin tüye girmesi çok kötü olmuş geçmiş olsun. Çok çok iyi beslemen lazim vitamini eksik etme forumdan mama tariflerine bak. 4 ünde çıkan yavruyu ilk yavru kabul edip ona göre hesap yapmanız lazım. 6-8-10-12...diye dusuneceksiniz. Ayın 14 unde son yavrunun gelmesi gerekir siz 15 ine kadar beklersiniz sonra çıkmayan yumurtaları çıkarın yorgun anne boşa yatmasın. Yavruyu besliyor mu peki.
Hergün mama veriyorum ekstra birsey vermem gerekiyor mu???

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Annenin tüy dökmesi normal ortamda değişince üstüne iyice tüye girer sıkıntı olmaz merak etmeyin yumurtalarada müdahale etmeyin inşaallah diğerleri de çıkar yem su mama verin gerisine karışmayın

Annenin tüy dökmesi normal ortamda değişince üstüne iyice tüye girer sıkıntı olmaz merak etmeyin yumurtalarada müdahale etmeyin inşaallah diğerleri de çıkar yem su mama verin gerisine karışmayın
En son yavru tahmini ne zaman çıkar??

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri