Yumurtadan çıkan yavru

seren aydemir

Meraklı Üye
Yavrum bgun çıktı yumrtadan annesini daha fazla besleyblmek için nasıl bi mama hazrlrm ne yapablrm yardım eder msnz yavruya ellememlym değil mi

Ekli dosyalar

• IMG_20170416_214719.jpg
    IMG_20170416_214719.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 26
Yavrum bgun çıktı yumrtadan annesini daha fazla besleyblmek için nasıl bi mama hazrlrm ne yapablrm yardım eder msnz yavruya ellememlym değil mi
Yavruyu ellememeniz iyi olur fazla rhatsızda etmemek lazım.yavruya kokunuz sinebilir öldürebilir.yavrulu kuşa mama tarifini bnde bilmiyorum.

Öncelikle uzun ömürler dilerim kuşunuza. Anneye aşağıda verdiğim tarifi verebilirsiniz.

1 adet haşlanmış yumurta
1 yemek kaşığı galeta unu yada mısır unu
1 yemek kaşığı irmik
5-6 adet bebe bisküvisi
1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç

Yumurtayı soymadan önce kabuğunu iyice yıkayın. Kabuğu havanda toz haline getirip karışımın içine eklerseniz faydası olur.

İyi akşamlar.

Yumurtanın beyazını da katmalimiym birde havucu çok sevyr içine kataym mı mamanın ayrıca günlük mü yapacgm bunları

Yumurtanın beyazını da katmalimiym birde havucu çok sevyr içine kataym mı mamanın ayrıca günlük mü yapacgm bunları
Tabi beyazını da katın. Protein kaynağıdır. Havucu da yazmıştım zaten mama tarifinin içine .
Haftada 2-3 gün verin bunu. Mamayı kafesin içine koyduktan sonra kalanı buzdolabında kapalı bir konserve şişesinde 2 gün saklayabilirsin. Kafese koyduğun mamayı en fazla 6 saat içinde kaldır. Yumurta olduğu için çabuk bozulur.

Tamam çok tskkur ederm birde anne beslemzse nasıl anlarz bunu kursagina nasıl bakacgz nasıl besleyecgz

Geri