Yumurtadan çıkış süresi sorunsalı ?

Murat Karakoç

Meraklı Üye
Merhaba,
Uzun uğraşlar sonunda 5.kuluçkada yumurtalar dolu çıktı. Yalnız ilk deneyimim olduğu için merak ettiklerim var. Dişi kuş hep 5 yumurta yapıyor. 17 Nisan akşamı ilk yumurta geldi. Ara ara doluluk ve canlılar mı diye kontrol ettim dişi kuş dışarıdayken. Sorum şu ilk yavrunun yumurtadan bu akşam çıkması gerekmiyor mu normal şartlarda ? Yumurtayı kontrol ettim yavru canlı fakat yumurtada yumuşama felan yok. Ne yapmam gerekiyor 1-2 gün daha beklemeli miyim ?
1.yumurta : 17.04
2.yumurta : 19.04
3.yumurta : 23.04
4.yumurta : 25.04
5.yumurta : 27.04

Merhaba,
Uzun uğraşlar sonunda 5.kuluçkada yumurtalar dolu çıktı. Yalnız ilk deneyimim olduğu için merak ettiklerim var. Dişi kuş hep 5 yumurta yapıyor. 17 Nisan akşamı ilk yumurta geldi. Ara ara doluluk ve canlılar mı diye kontrol ettim dişi kuş dışarıdayken. Sorum şu ilk yavrunun yumurtadan bu akşam çıkması gerekmiyor mu normal şartlarda ? Yumurtayı kontrol ettim yavru canlı fakat yumurtada yumuşama felan yok. Ne yapmam gerekiyor 1-2 gün daha beklemeli miyim ?
1.yumurta : 17.04
2.yumurta : 19.04
3.yumurta : 23.04
4.yumurta : 25.04
5.yumurta : 27.04

21 güne kadar sarkan yumurtadan çıkış süresi mevcut acele etmeyin sabredin ve yumurtalara çok fazla müdahale etmeyin.

Yumurtaya bugun baktığımda siyah mercimek tanesi büyüklüğünde bişey görünüyor ya gagası ya göz bölgesi sanırım değil mi ? Yumurtanın yumuşaması gerekmez miydi ?

Hareket var ilk 2 yumurtada da diğerleride damarlı ufak tefek hareket ediyorlar. Nasıl bi ses duymalıyım ? ötüş mü?

Tamamdır teşekkürler. Sadece yumurta içerisinde çıkamayıp ölmelerinden endişe ediyorum.

İlk tecrübesi daha önce hep boş çıktı. Umarım başarır ve yavruları besler. Teşekkürler tekrardan. İyi akşamlar

İlk yavru yumurtadan çıkmış annenin besleyip beslemediğini kontrol etmeli miyim?

Erkek yuvalığa hiç girmedi bu zamana kadar pek oralı değil gibi anne hala yatmaya devam ediyor.

Erkek yuvalığa hiç girmedi bu zamana kadar pek oralı değil gibi anne hala yatmaya devam ediyor.

Erkek genelde kuluçka süresi bitip yavrular yumurtadan çıktıktan sonra yavruları beslemeye dahil olur. Dişi kuş yumurtaların hepsi çıkana kadar kuluçkada kalmaya devam eder yavrular büyüdükçe kuluçkada kalma süresi düşer ve sadece beslemek için girip çıkmaya başlar. Özetle dişi kuş besler yavrusunu

Benim ilk 3 yavru çıktı fakat diğer 2 si yumurtayı kiramamis içinde ölmüş. Yumurtada delik var ama çıkamamış

Ben konuyu dün açtım çıkma süresi için . Dün gece gibi kontrol ettim yumartada hafif renk değişimi oluşmaya başlamıştı. Umarım sağlıklı şekilde büyürler.

Ben konuyu dün açtım çıkma süresi için . Dün gece gibi kontrol ettim yumartada hafif renk değişimi oluşmaya başlamıştı. Umarım sağlıklı şekilde büyürler.
Çok kurcalarsan anne beslemez benim yavrular 10 günlük oldu maşallah kursaklari karınlarından büyük

Geri