Yumurta Yaptı ama yatmadı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Salihh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Salihh

Meraklı Üye
Merhaba, dişi kuş tam 1 hafta önce 3. Yumurtasını yaptı ve hem yumurtlamayı hem de yatmayı kesti. Daha yuvadan yrni çıkan yavrum var yem kırmaya alışıyor. Ondan dolayı mıdır? Bugün sabah baktığımda yuvaya girmiş, çıkıyordu. Sonrasındaysa yuvaya girmedi fakat hala yuvanın önündeki tünekte duruyor. Tekrar yatarmı? Veya yavruyu aldıktan sonra yatmaya ve yumurtalamaya devam edermi yoksa bir daha yavru alamazmıyım yazarsanız sevinirim

Merhaba, dişi kuş tam 1 hafta önce 3. Yumurtasını yaptı ve hem yumurtlamayı hem de yatmayı kesti. Daha yuvadan yrni çıkan yavrum var yem kırmaya alışıyor. Ondan dolayı mıdır? Bugün sabah baktığımda yuvaya girmiş, çıkıyordu. Sonrasındaysa yuvaya girmedi fakat hala yuvanın önündeki tünekte duruyor. Tekrar yatarmı? Veya yavruyu aldıktan sonra yatmaya ve yumurtalamaya devam edermi yoksa bir daha yavru alamazmıyım yazarsanız sevinirim
Rahatsız edildi ise yumurtlama yi kesmiş dir kızgınlık yumurtası olduğunu zannetmiyorum Bi daha yavru alırsın o kuş artık makine merak etme yatmaz sa daha iyi biraz dinlenmiş olur

Rahatsız edildi ise yumurtlama yi kesmiş dir kızgınlık yumurtası olduğunu zannetmiyorum Bi daha yavru alırsın o kuş artık makine merak etme yatmaz sa daha iyi biraz dinlenmiş olur
Peki bi zaman sonra devam eder mi yatmaya yada bi gelişme olur mu

Ya bi sorum daha olucak ben yavruyu alıyorum bi geniş kabın içine yem koyuyorum kırıyormu bakmak için koyduğum yerden kaçıyor içine koyup sakinleştirmeye çalışıyorum yinede kırmıyor bi kere aldı ağzına kırdı ama sonra b daha aldı 2sini atıverdi ağzından. Ben nasıl bunu gözlemleyebilirim 34 günlük oldu

Peki bi zaman sonra devam eder mi yatmaya yada bi gelişme olur mu
Kuşun bu yumurtalara yatıp yatmayacagini bilemem esasında kimse bilemez burada ama sıkıntı yapmayın Bi sefer yatmadı diye yumurtayı kesmez bidahakine daha dikkatli olursunuz mümkün mertebe yavru çıkana kadar rahatsız etmez seniz problem olmaz öteki sorunuz ise kabuksuz yem alin kuşun gelişimini sağlayın aklınız da şüphe olmasın büyüdüğü zaman mecbur kıracak yemi

Geri