Yumurta var mı ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zorro123
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zorro123

Paylaşımcı Üye
Evet dostlar takımı 19 Eylülde almış idim ve hala yavru alamadım.Çift çok uyumlu vr çiftleşiyor aldığımdan beri.Şu sıralar dişide yumurta olduğuna dair şüphelerim var.Sizce yumurta var mı ?
Ve ayrıca hala yuvalığa tam olarak girmiyor.Arada meraklanıp bakıyor ama nadiren tabi.
Konu hakkında değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.
yNqGm7.jpg

Ekli dosyalar

• P_20161231_145041.jpg
    P_20161231_145041.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 34
  • P_20161231_145046.jpg
    P_20161231_145046.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 29
  • P_20161231_145020.jpg
    P_20161231_145020.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Evet dostlar takımı 19 Eylülde almış idim ve hala yavru alamadım.Çift çok uyumlu vr çiftleşiyor aldığımdan beri.Şu sıralar dişide yumurta olduğuna dair şüphelerim var.Sizce yumurta var mı ?
Ve ayrıca hala yuvalığa tam olarak girmiyor.Arada meraklanıp bakıyor ama nadiren tabi.
Konu hakkında değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.

Merhaba hayırlı olsun. Biraz daha beklemelisin tahminimce yumurta olduğunda bariz belirginlik ortaya çıkacaktır. Yavrular alman dileğiyle, iyi hobiler.

Başka yorum yapacak olan yok mu ?

Kanadi dusmus ve bel bolgesi sismis benim kusumda boyle olduktan 4 5 gun sonra yumurtasini yapti sizinkilerde yapacaktir muhtamelen iyi gunler

Yumurta var gibi ama yuvayla ilgilenmiyor diyorsun. Yumurtlayacak dişi sık sık yuvaya girip çıkar. Tek çiftse ortama güvenmeleri zorlaşır. Bir çift daha alın yanlarına. Muhabbetler toplu yaşama alışık hayvanlardır. Tek çiftte yumurtlayabiliyor tabi ama birden fazla çift olunca daha kolay yumurtluyorlar.

Ortam malesef ki iki çift kuş için uygun değil.
Yuvalığa girmesi için ne yapmam gerekiyor.3 aydır beklemekteyim.Gerekirse dişiyi değişeceğim.Görüşleriniz nelerdir ?

Merhaba bebce yumurta var gibi.disi kusu degismekte cok aceleci davraniyorsunuz ben bir ciftimden 4 aydir bekliyorum eger anlasma kasima yem kusma varsa bekleyin bu iş sabır gerektirir ayrıca yuvaya alışma diye birşey yok onlar o yuvanin ne olduğunu ve ne icin kullanilacagini cok iyi bilirler zamanla ortama guvendiginde girecek merak etmeyin yem su disinda yanlarina ugramayin inşallah bol yavru verirler

Dişiyi değiştirseniz erkeğinizle anlaşacakmı? Anlaşsada yer değişikliğinden dolayı en az bukadar daha bekleyeceksiniz. Kuş değiştirmeniz işleri en başa alacağınız anlamına gelir. Kuşlar birbirleriyle anlaşıyorsa beklemekten ve rahatsız etmemekten başka yapacak birşey kalmıyor. Yemini suyunu düzenli değiştirip haftada 1 veya mümkünse 2 defa yumurta mamasıylada takviye yapıp bekleyin. Kuşun azda olsa yuvayla ilgilenmesi güzel. Ancak sanki dışkılarına bakınca yumurta için biraz daha zaman var gibi. Tek çift ile yumurta / yavru almak gerçekten kolay değil.

Söylediklerinizi ciddiye alacağım teşekkürler.
Peki sizce kafes konumu nasıl olmalı ? Nasıl bir ortama koyup verim alabilirim ?

Peki benim bir sorum olacak 2 cift birbirini gormeli mi yoksa sad3ce ses duysalar daha mi iyi benim misal 7 yumurta yapan lutuno disimi baska erkege attim diger eski erkek onu gordugunde heycablabiyor o yuzden gormeyecekleri sekilde koydum diger o erkege de yeni disi attim bekliyorum kavga yok sukur ama daha 2 gun oldu

Arkadaşlar 2 hafta sonra 5 aydır elimde olacak olan çiftim hakkında bir takım gelişmeler yaşandı ve çift ben yuvalığın içindeki talaşları kısmen çıkardıktan sonra yuvalığa girmeye başladı. 2 haftadır devam eden bu durum aklımda tekrardan "Acaba yumurta var mı ? " sorusunun belirmesini sağladı.Konu hakkında tekrardan değerli görüşlerinizi belirtmenizi istiyorum.Dişinin bu kadar uzun süre yumurta yapmaması normal midir ?

Ben şahsım adına dişinizde yumurta olduğunu düşünüyorum, çok fazla değil bir kaç gün içerisinde görürsünüz muhtemelen yumurtayı.

Uzun bir vakittir bekliyorum lakin hala bir gelişme yok yumurta konusunda.Aldığımdan beri çiftleşmelerine rağmen.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevaplarınızı hala beklemekteyim.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri