Yumurta maması kullanımı

YavuzSelimT

Yeni Üye
Dostlar merhaba.Çiftleşme sürecinde olsan bi çift muhabbet kuşum var.Bu süreci sağlıklı geçirmeleri için yumurta maması veriyorum birkaç gündür fakat aklıma takılan bi kaç bişey var.Yumurta maması günlük mü yapılmalı yoksa 1 2 gün dolapta bekleyebilir mi?Birde kaç günde bir vermek uygun olur.Son olarakta ben genelde havuç yumurtanın tamamı bide kabuğunun zarını alıp ufalayıp mamaya katıyorum.Başka şunu da koyabilirsin dediğiniz şeyler var mı.Şimdiden teşekkür ederim.

Haftada 2-3 kez yumurta maması verebilirsiniz. Ben mamaları günlük yapıyorum, buzdolabına koymuyorum. Mamaya ek olarak nane, Nijer tohumu koyabilirsiniz. Keçiboynuzu tozu da ilave edebilirsiniz.

Haftada 2-3 kez yumurta maması verebilirsiniz. Ben mamaları günlük yapıyorum, buzdolabına koymuyorum. Mamaya ek olarak nane, Nijer tohumu koyabilirsiniz. Keçiboynuzu tozu da ilave edebilirsiniz.
Cici Bebe koyanlar var eskiden 1 2 tane ufalayıp klanırdım bende fakat içinde şeker var yağlanma yapar dediler bunun hakkında bi fikriniz var mı?

Cici Bebe koyanlar var eskiden 1 2 tane ufalayıp klanırdım bende fakat içinde şeker var yağlanma yapar dediler bunun hakkında bi fikriniz var mı?
Cice bebe yerine tuzsuz etimek koyabilirsin. Cici bebe de şeker olduğu için ilerleyen dönemlerde sorun yaratabilir

çok fazla kullandığımızda kuşda yağlanma ve çiftleşmeme sorunu soyleniyor ve 15 20 günde bir kullanın diyorlar bu konudada bilgi verirseniz sevinirim.

çiftleştirme bildiğim bir konu değil ve çift kuşumu ciftleştirmede sıkıntı yaşıyorum.

haşlanmış yumurta nane tarçın havuç ve irmikle bir mama hazırladım yeterli olurmu

çiftleştirme bildiğim bir konu değil ve çift kuşumu ciftleştirmede sıkıntı yaşıyorum.
Mamaya kızıştırıcı olarak tarçın ya da keçiboynuzu tozu ilave edin az miktar. Kafesi koyabiliyorsanız yüksek bir yere koyun. Kuşları rahatsız etmeyin. Gerisini de onlara bırakın

Mamaya kızıştırıcı olarak tarçın ya da keçiboynuzu tozu ilave edin az miktar. Kafesi koyabiliyorsanız yüksek bir yere koyun. Kuşları rahatsız etmeyin. Gerisini de onlara bırakın
Ben 1 yumurta irmik cicibebe etimek havuç ile bir mama hazırladım içine 1 çay kaşığı tarçın attım tarçın çok mu olmuştır aklıma takıldı eğer çok olduysa bir zararı olur mu bir kereden

Ben 1 yumurta irmik cicibebe etimek havuç ile bir mama hazırladım içine 1 çay kaşığı tarçın attım tarçın çok mu olmuştır aklıma takıldı eğer çok olduysa bir zararı olur mu bir kereden
Biraz çok olmuş ama bi kereden bişey olmaz. Diğer mamalarda daha dikkatli olun.

Geri