yumurta kirma

mikail yilmaz

Yeni Üye
arkadaaslar kuslarim yumurtalarini kiriyo 2. kuluckasi ilk kuluckadada ilk 3 yumurtasini kirmisti son yumurtalar bostu atmistm ne yapmam lazim

Kuşları rahatsız etmeyin, strese girmelerine neden olacak şeyler yapmayın, protein ve kalsiyum ihtiyaçlarını temin edin

bos odam var ordalar kimse girmio cikmio 1 hafta kadar evde yoktum komsuya anahtari vermistim bakmasi icin ondanmi urktuler bilemiyorum

suan kafesind kirik 2 yumurta var kafesin tabanina yumurtlamis aldim koydum onlara yatio

Kimsenin günahını alamayız, komşunuz ürkütmüş olsa bile öncelikle bu hassas dönemde kuşları yalnız bıraktığınız için hatayı kendinizde aramalısınız. Muhtemelen bir eksiği var, protein de olabilir kalsiyum da. Kırık yumurtayı sakın altına koymayın, hem dişinin hem de erkeğin beslenmesine dikkat etmelisiniz. Belki diğer yumurtalar kurtulur

Kimsenin günahını alamayız, komşunuz ürkütmüş olsa bile öncelikle bu hassas dönemde kuşları yalnız bıraktığınız için hatayı kendinizde aramalısınız. Muhtemelen bir eksiği var, protein de olabilir kalsiyum da. Kırık yumurtayı sakın altına koymayın, hem dişinin hem de erkeğin beslenmesine dikkat etmelisiniz. Belki diğer yumurtalar kurtulur
hocam zaten kuslari komsum urkuttu diye bi tabirde bulunmadim yabanciladiklari icin urkmus olabilirler demek istedim gorev icabi gitmek zorundaydim malesef yemligim akilli yemlik taze yem vitamin protein hicbirseyini eksik etmem sularina maden suyu mama demek istedigim yapabilicegim birseyler varmi k.bkmayin lutfen

Estağfurullah, kuşlar özellikle de dişi tüyde olabilir mi?
Onları strese sokabilecek herhangi bir şey, ortamda bir değişiklik, ani ısı değişimi, gürültü, binada tadilat, yıldırım düşmesi vb olabilir mi?

yok hocam ben giderken iki yumurtaya yatiodu bi skinti yoktu ben gittikten sonra kafesten cikmislar komsu koymus kontrol etmeye geldiginde ertesi gunu aradi yunurtalari kirmis diye bugunde yumirtladi kafesin tabanina ilk kulickasindada ilk 3 yumirtayi kirmisti yani hic yavru alamadim ben bunlardan yumurtlama harika ama yaa bos oluyo yaa yavru icinde oluyo ya kiriyo

evde zaten kimse yokti 1 hafta rahatsiz edilecek bi durum yoktu komsuda yem su haricind ellemedim hic bi kez disariya kactilar koydum demisti olan bu hocam

diside yeni tuyden cikip yumurtlamisti hocam mama 3 gunde bir maden suyu veriyorum sularina ilk yumurta gelene kadar omnivit kullandim vitamin takviyesi devit kullandim yapmadigim sey yok bunlara inanin ozel oda yaptim kimse girmiyo yem su temizlik disinda

Yanlış ya da eksik olan bir şey mutlaka vardır. Bunu da sizin bulmanız gerekiyor. Anladığım kadarıyla bilgisiz biri de değilsiniz. İnşallah yavru alabilirsiniz.

Yanlış ya da eksik olan bir şey mutlaka vardır. Bunu da sizin bulmanız gerekiyor. Anladığım kadarıyla bilgisiz biri de değilsiniz. İnşallah yavru alabilirsiniz.
artik diger kuluckaya iyi bi gozlem yapmam lazim hep sansimiza kuluckalarinda ya tasiniypruz ya izine gidiyoruz sanssizlik sagolun hocam tesekkur ederim

Geri