Yumurta Kırma

Onur OKTAY

Meraklı Üye
Herkese iyi akşamlar, 1 çift kuşum var şu ana kadar sadece 1 tane yavruyu büyüttüler. Hatta ondada erkeği ayırmıştım o şekilde büyütmüştü. Ne zaman yumurtlasalar öbür gün yumurtayı kırıyorlar. Erkeği ayırıyorum bu seferde dişi yumurta yatmıyor pek. Erkek olunca rahat bırakmıyo dişiyi çiftleşmek istiyo, o karmaşada kırılıyor tahminimce yumurta. Daha önce sert, yumurtaya benzer taş koymuştum denesinler kıramasınlar belki vazgeçerler yumurta kırmaktan diye, o ara işe yaramıştı biraz sanki. Ama geçen yine koydum o taşı bu sefer taşın yanındaki gerçek yumurtayı kırmışlar. Nasıl vazgeçirebilirim bu huylarından?

Hangisinin yaptığını öğrenip onu bir süre dinlendirin sonra tekrar deneyin yine kırarsa huy edinmiştir o kuşu değiştirmeniz gerekiyor (tabi çok rahatsız etmiyorsanız beslenme ce hijyen ile ilgili bakımlarınızda sorun yoksa )

Hangisinin yaptığını öğrenip onu bir süre dinlendirin sonra tekrar deneyin yine kırarsa huy edinmiştir o kuşu değiştirmeniz gerekiyor (tabi çok rahatsız etmiyorsanız beslenme ce hijyen ile ilgili bakımlarınızda sorun yoksa )
Hocam bakımla ilgili problem değildir sanırım çünkü kaliteli yemle besliyorum, kafeste çoğunlukla kalamar kemiğide asılı oluyor. Hele şu an bildiğin tosun gibiler MaşAllah. Dediğin gibi huy edindi kırmayı muhtemelen.

Hangisi kiriyorsa bence ayir diyerini biraz dinlendir ve yeni bir es al

Kırdıktan sonra kabuğunu veya içini yiyolar mı ? Yiyolarsa Vitamin veya Mineral eksikliğindendir. Yemiyolarsa % 80 aşırı vitamin desteği nedeniyle erkek tekrar eşleşmek için kırıyor. Düşük bir ihtimal de dişi ya rahatsız edildiği için yada stresli olduğu için kırıyor. Erkeği 2 hafta kadar ayırıp elma ve şalgam tohumu verin vitamin vermeyin.

Kırdıktan sonra kabuğunu veya içini yiyolar mı ? Yiyolarsa Vitamin veya Mineral eksikliğindendir. Yemiyolarsa % 80 aşırı vitamin desteği nedeniyle erkek tekrar eşleşmek için kırıyor. Düşük bir ihtimal de dişi ya rahatsız edildiği için yada stresli olduğu için kırıyor. Erkeği 2 hafta kadar ayırıp elma ve şalgam tohumu verin vitamin vermeyin.
Yumurta kabukları parça parça oluyo birazı yuvada kalıyo, sarısıda zaten yuvalığa bulaşıyor. Sadece 1 yada 2 kere 2 3 parçaya bölünmüş olarak duruyordu sanırım yumurta kabukları diğer zamanlarda küçük parçalara bölünüyor, bir kısmı yuvalıkta duruyor, diğer parçaları yiyorlar mı bilmiyorum. Vitaminde vermiyorum ekstra olarak. Şöylede birşey var erkeği ayırdığımda dişi kırmıyor yumurtayı, ne zaman erkeği yanına koysam yumurta kırılıyor. Büyük ihtimalle erkek kırıyor.

Erkek çok kızgın demekki Erkeği sadece çiftleşmesi için kullanın. günde bir defa yanına atıp çiftleştiğini görüp ayırın.Ama kafeslerini yanyana koyun yemleşebilsinler. Erkeği yanına attığınızda yuvalığın ağzını kapayın.

Erkek çok kızgın demekki Erkeği sadece çiftleşmesi için kullanın. günde bir defa yanına atıp çiftleştiğini görüp ayırın.Ama kafeslerini yanyana koyun yemleşebilsinler. Erkeği yanına attığınızda yuvalığın ağzını kapayın.
Kafesim ortadan ikiye bölünebiliyor, çifthane tarzında. Ortadaki bölmeyi takıp ayırayım o zaman ikisinide. Dediğiniz gibi çiftleşsinler diye birleştiririm sadece. Peki aradaki bölmeyi taktığımda birbirlerini görsünler mi kuşlar, yoksa karton gibi birşeyle kapatayım karşı taraf görünmesin mi?

görsünler hatta yemleşsinler dedim ya. Çifthaneyse daha iyi.

Geri